• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bozkır, prestij caddesine kavuşuyor
08 Ekim 2015 Perşembe 11:28

Bozkır, prestij caddesine kavuşuyor

Yeni büyükşehir yasasıyla birlikte, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm ilçelerde yapılacak olan ana cadde düzenlemesi Bozkır’da başladı.

Asfaltıyla, kaldırımlarıyla, ışıklandırmasıyla, çevre düzeni ve yeşil alanlarıyla Bozkır’da ilk olma özelliğine sahip olacak prestij cadde, yoğun bir çalışma ile ilçe girişinde çalışmalar başladı. Prestij cadde çalışmasında, cadde boyunca alt yapı çalışmaları da devam ediyor.

Bozkır’a prestij bir cadde kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını, bu caddenin Bozkır tarihinde ilk olduğunu vurgulayan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, caddenin Bozkır’a hayırlı olmasını diledi.

Başkan Gün sözlerinde şu ifadelere yer verdi; “büyükşehir yasası taşra ilçeler için büyük yatırımların kazanıldığı bir yasadır. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyemiz tarafından birçok yatırım kazandık. Bu yatırımları kademeli olarak ilçemizde görmeye başlıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin Bozkır’a kazandırdığı önemli yatırımlardan bir tanesi de bugün itibariyle başlayan prestij cadde çalışmasıdır. Bu çalışmanın yapıldığı cadde üzerindeki parke taşlarımızın kademeli olarak söküm işlemlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirerek mahallelerimizde kullanmaya devam edeceğiz. Bu caddemizin çalışması bittikten sonra, asfaltıyla, kaldırımlarıyla, ışıklandırma sistemiyle, yürüyüş yollarıyla, bisiklet yollarıyla, yeşil alan düzenlemesiyle Bozkır’da ilk olma özelliğine sahip olarak ve örnek bir cadde olacak. Bu çalışmamızın maliyeti 5.4 milyon tl ve bu büyük yatırım için başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’e, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına teşekkür ederim.”dedi.

Bozkır’da büyükşehir yasasının getirmiş olduğu avantajların bu prestij cadde ile sınırlı kalmayacağını, ilçe genelinde birçok büyük yatırımların bir sonraki döneme kadar bitirileceğini söyleyen Başkan Gün, “ilçemiz, büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesiyle büyük bir hareketlilik kazandı. Alt yapıdan üst yapıya kadar birçok çalışma yapıldı. Öncelikle Bozkır’ın kanayan yarası haline gelen kanalizasyonlar tamamlandı. Akabinde içme suyunun geçtiği asbestli borular değişti. Yağmur suyu drenaj çalışmasını tamamladık. Bu çalışmaları gerçekleştirirken en büyük destekçimiz Büyükşehir Belediyemiz oldu. Şimdi sıra daha büyük yatırımların kazandırılmasına geldi. Hanımlar lokalimizin ihalesine çıkmak üzereyiz. Tarihi belediye binamızın restorasyonuna başlanılmak üzere. Mahallelerimize kademeli olarak Büyükşehir Belediyemizle birlikte 50 bin taş sevkiyatımızı sürdürüyoruz. Mahalle konaklarımız ihale aşamasına geldi. Daha birçok çalışmamızı sıralayabiliriz. Şunu belirtmek gerekirse Büyükşehir Belediyemizin, büyükşehir yasasıyla başlatmış olduğu “ilçelerle topyekün kalkınma” atağı ilçemizde etkisini göstermeye devam ediyor. “Topyekün kalkınma” atağıyla başlatılan çalışmalarla, bir sonraki döneme kadar ilçemize kazandıracağımız yatırımların tamamlanmış olacak.  Bozkır bizimle birlikte kalkınmaya başladı. Bozkır bizimle birlikte geleceği sağlam temeller üzerinde oturmaya başladı. Bozkır bizimle birlikte büyük yatırımları, büyük hizmetleri almaya başladı. Tekrardan ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”diye konuştu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA