• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Borsa üyelerine kredi imkanı
03 Eylül 2009 Perşembe 13:57

Borsa üyelerine kredi imkanı

Konya Ticaret Borsası (KTB) ile Halkbank arasında imzalanan protokolle KTB üyelerine yüzde 0.81 vadeyle 50 bin TL'ye kadar kredi desteği sağlanacak.

Konya Ticaret Borsası (KTB) ile Halkbank arasında imzalanan protokolle KTB üyelerine yüzde 0.81 vadeyle 50 bin TL'ye kadar kredi desteği sağlanacak.

Düzenlenen protokolün imza törenine KTB Yönetim Kurulu Başkanı M. Uğur Kaleli, Halkbank KOBİ Pazarlama Daire Başkanı Hakan Başaran ve Halkbank Konya Bölge Koordinatörü Yusuf Demirel katıldı. KTB olarak üyelerine her türlü finansman desteğini sağlamak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten KTB Yönetim Kurulu Başkanı M. Uğur Kaleli, “Küresel ekonomik krizden üyelerimizin etkilenmemeleri amacıyla yeni imkanlar sağlama gayreti içindeyiz.Yasal mevzuat gereği borsaların üyelerine doğrudan finans yardımı yapması mümkün değil. Ancak finans kurumlarıyla protokoller yaparak imkan sağlamaya çalışıyoruz. Halkbank ile yapılan protokolle üyelerimize uygun finansman imkanı sağlayan bir anlaşma yapılmıştır. Bunlar gelecek için umut veren gelişmelerdir. Bu yaptığımız protokolle üyelerimize 12 ay vadeli ve yüzde 0.81 vade oranıyla 25 bin TL'den 50 bin TL'ye kadar kredi imkanı sağlanacak. Üyelerimize 10 milyon TL'si nakdi, 5 milyon doları ise yurt dışı işler için kullanılmak üzere yaklaşık 20 milyon TL para aktarılacak" dedi.

Kaleli, Halkbank KOBİ Pazarlama Daire Başkanı Hakan Başaran ise, Halkbank’ın reel sektörü canlı tutabilmek amacıyla TOBB başta olma üzere şimdiye kadar toplam 24 oda ve borsa ile kredi anlaşması imzalandığını söyledi. Anlaşmalar sonucunda meslek birliklerinden  Halkbank’a 337 milyon lira ve ilave krediler ile bugüne kadar yaklaşık 12 bin firmaya 1.8 milyar lira kredi kullandıklarını ifade eden Başaran, “Alt limiti 25 bin lira olan Halkbank-KTB Destek Kredisi’nin aylık faiz oranının yüzde 0.81olacak. 3 ile 12 ay arasında değişen vade seçenekleriyle kullandırılacak kredinin yıllık toplam faiz oranının komisyon dahil yüzde 11.25 olarak belirlendi dedi..Başaran, Türkiye'de reel sektörü canlı tutabilmek için Halkbank olarak KOBİ'lere, oda ve borsalara her türlü desteği vermeye devam edeceklerini ifade ederek, KTB ile imzalanan protokol ile üyelere uygun faiz oranıyla kredi imkanı sunduklarını dile getirdi.
 
Halkbank Konya Bölge Koordinatörü Yusuf Demirel ise, “Muadilerine göre en uygun koşullu kredilerden biri olma özelliğini taşıyan Halkbank- KTB Destek Kredisi’nin Konyalı işletmecilere faydalı olacağına inanıyoruz.” dedi.
 
Konuşmaların ardından protokol imzalandı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA