• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Borçlar Kanunu Sempozyumu yapıldı
12 Mayıs 2012 Cumartesi 13:38

Borçlar Kanunu Sempozyumu yapıldı

KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından Türk Borçlar Kanunu Sempozyumu gerçekleştirildi.

KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından “Türk Borçlar Kanunu Sempozyumu” gerçekleştirildi. Sempozyumda, Ankara, Gazi, Mevlana ve Selçuk Üniversitesi profesörleri bilgilerini gelen davetlilerle paylaştı.

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi, “Türk Borçlar Kanunu Sempozyumu” düzenledi. Konya Adliyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sempozyumda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. Hasan Seçkin Ozanoğlu, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. İhsan Erdoğan, Mevlana Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. Süleyman Yalman ve Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Ayşe Arat konuşmacı olarak yer aldı. Programa KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şahin Akıncı, çeşitli üniversitelerin Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci de katıldı.

Programın açılış bölümünde, KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şahin Akıncı, hukuk fakültelerinin sadece bir hukuk diploması vermeyi değil, kaliteli hukukçular yetiştirmeyi hedeflediğini belirterek, bu tür programlarla öğrencilerin bilgi seviyelerini de artırmayı hedeflediklerini kaydetti. Oturum başkanlığını Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İhsan Erdoğan’ın yaptığı sempozyum da Türk Borçlar Kanunu değişiklikleri ve kanun ile ilgili bilgiler verildi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. Hasan Seçkin Ozanoğlu, Türk Borçlar Kanunu Genel İşlem Şartlarının Denetim Aşamaları’nı anlattı. Ozanoğlu, taraf eşitliğinin dengelenmesi ve sözleşme adaletinin yeniden tesisinin mahkemelerin yapacağı içerik denetimi ile mümkün olabileceğini söyledi.

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Dr. Seyit Karaca başkanlığa devam ediyor
  • Erkon döküm, yılda 12 bin ton demir işliyor
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA