• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bölgenin güçlü hastanesi: Beyhekim
08 Eylül 2011 Perşembe 10:17

Bölgenin güçlü hastanesi: Beyhekim

Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Darılmaz, 250 yataklı Bölge hastanesi olarak 71.000 m² arsa üzerine temeli atılan hastanenin inşaatının 2006 yılında tamamlandığını belirtti.

Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Darılmaz, 250 yataklı Bölge hastanesi olarak 71.000 m²    arsa üzerine temeli atılan hastanenin inşaatının 2006 yılında tamamlandığını, 9 Temmuz 2007 tarihinde Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı bir semt polikliniği olarak hizmet vermeye başladığını dile getirdi.

Şubat 2009’da Beyhekim Devlet Hastanesi olarak ismi onaylanan hastanenin 320 yatak kapasiteli ve 39 bin metrekare kapalı alana sahip olduğunu ifade eden Darılmaz; “  2009 yılından itibaren yataklı servisler olarak hastanemiz 420 yatak hizmete girmiştir. Bir yıl itibarı ile servislerimize 14.703 hastamız yatmış ve tedavisi yapılmıştır. Hastanemizin Acil Servisine 144.138 hasta, bütün polikliniklere ise 576. 267 hasta müracaat emiştir. Ameliyat yapılan hasta sayısı 9381’dir. 30’a yakın kopan parmak operasyonunu hastanemizde gerçekleştirdik. Hastanemizde yapılan doğum sayısı 1049’dur. Bu gün itibariyle 86 uzman doktor, 10 pratisyen hekim, 575 personel ile hizmete devam etmekteyiz. Ayrıca 80 poliklinik odası olup, 52 tanesinde faal olarak hizmet vermekteyiz. 8 tane Kios cihazı kullanılarak hastalarımız istedikleri doktoru seçmektedirler. Bosna Hersek semt polikliniği hizmete girdi ve Zeki Altındağ Semt polikliniğinde hizmete devam etmekteyiz” dedi.

Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Darılmaz, modern bir fizik tedavi hastanesi açacaklarını, sürecin devam ettiğini ayrıca hastanenin açılış tarihini Şeb-i Arus’a denk getirmek istediklerini vurguladı. Hedeflerinin içinde 100 yataklı modern hidroterapinin olduğunu söyleyen Darılmaz, bu proje ile bölgedeki tek hastane olacaklarının altını çizdi.

Konya’da hayırseverlerin ve iş adamlarının destekleriyle Koronel Yoğun Bakım, Yeni Doğan Çocuk Bakım, Nöroloji Yoğun Bakım Üniteleri ve her kata 2 adet süit oda kurulduğunu vurgulayan Darılmaz, 2012’ de MR servislerinin hizmete gireceğini, bu konuda da Sami Güçlü’den destek gördüklerinin altını çizdi.

Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Darılmaz; “Biz hastanemizi bölgenin bir numaralı hastanesi konumuna getirmek istiyoruz. Bu konuda Sağlık Bakanlığı’nın verilerinde B grubu hastanesi olarak yer alıyoruz. Hedefimiz çıtamızı yükseltip A2 grubunda yer almak. Sağlık Bakanlığı’nın bizden 3. seviye Yoğun Bakım Ünitesi ve 3. seviye Acil Servis bölümlerinin oluşturulması yönünden istekleri var. 3. basamak Yoğun Bakım Ünitesi eksikliğimizi gidererek daha rahat ameliyatlar gerçekleştireceğiz. Ayrıca bir de Yanık Odası yapmak istiyoruz. Bu projemizle bölgedeki diğer hastanelerden ayrılıyoruz. Selçuklu Bölgesi’ndeki hastaları merkezdeki diğer hastanelere bırakmadan hastaların tedavilerini gerçekleştirmek en büyük hedefimiz” dedi.
 
 
 
 
 
 
RAMAZAN DÜŞÜNCELİ / HABERKONYA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA