• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bizim Çocuklarımız için bir aradalar
06 Ağustos 2012 Pazartesi 13:19

'Bizim Çocuklarımız' için bir aradalar

İş ve Meslek Sahibi Kadınlar, Sağlık Eğitimleri Derneği ve Dost Eli Derneğinin birlikte yürütme kararı aldığı Bizim Çocuklarımız projesinde çalışmalar devam ediyor.

  İş ve Meslek Sahibi Kadınlar, Sağlık Eğitimleri Derneği ve Dost Eli Derneğinin birlikte yürütme kararı aldığı “Bizim Çocuklarımız” projesinde çalışmalar devam ediyor.

Kanser tanısı konmuş veya süreğen hastalıklardan dolayı evde eğitim alması gereken çocuklara hizmet veren sağlık mensupları ve öğretmenler Dost Eli Derneğinde buluştu.

Yürütülen çalışmayla bire bir çocukları evlerinde ziyaret eden ve gerekli sağlık eğitimlerini veren sağlıkçılar, aynı çocuklara evde eğitim veren öğretmenlerle Dost Eli Derneğinin düzenlediği tanışma programında bir araya geldiler ve karşılıklı fikir alış verişiyle durum değerlendirmesi yaptılar.
 

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın da katıldığı programda verilen hizmetin önemine vurgu yapıldı.

Katılımcılara hitaben kısa bir konuşma yapan Şerafettin Turan; “ Yapılan çalışma oldukça anlamlı. Biz isteriz ki; tüm evlatlarımız devletimizin okullarında kendileri için düzenlenmiş sınıflarda eğitimlerini alsınlar. Ancak özel olduklarına inandığımız ve bizim çocuklarımız diyerek bağrımıza bastığımız çocuklarımız var ki; öğretmenlerimiz onların evine gidiyor ve almaları gereken eğitimi evlerinde veriyor.
Bu çalışmayla gördük ki bu çocuklarımız yalnız değil, bir yandan öğretmenler ve sağlıkçılar diğer yandan da ihtiyaç duydukları anda Dost Eli Deneği onların yanlarında" dedi.
 

Projede görev yapan sağlık mensupları adına tanışma programında söz alan Sağlık Eğitimleri Derneği Başkanı Canan Güngör ise; “ böylesine özel bir çalışmada bir arada olmak mutluluk verici. Çeşitli sağlık sorunlarından dolayı evlerinden dışarı çıkamayan çocuklarımız için bir şeyler yapmalıyız diyerek yola çıktık ve bu çocukların tedavi aldıkları hastalıklarından dolayı evde dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında aileyi eğitmekle işe başladık. Aileler ve çocuklarla birlikte olmanın onları doğru bir şekilde bilgilendirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gün burada tanıştığımız öğretmenlerimize, meslektaşlarıma, bize bu çalışmada büyük destek veren ve bu güzel buluşmaya ev sahipliği yapan Dost Eli Derneğine çok teşekkür ediyorum “ dedi.

 Kardeşlik ve dayanışma ruhunun hâkim olduğu program katılımcıların memnuniyet ifadeleri ile sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA