• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bitkisel Şampuan Kullanın!
15 Nisan 2021 Perşembe 20:59

Bitkisel Şampuan Kullanın!

Bitkisel Şampuan Kullanın!

 

Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri vardır. Stres, genetik nedenler, hava kirliliği ve kimyasal maddeler nedenler arasındadır. Kimyasal madde oranı yüksek olan şampuanları kullananlarda dökülmeler daha fazladır. Bitkisel şampuan çeşitleri doğal içeriklere sahiptir. Yapaylığın çok arttığı günümüzde organik maddelere ve ürünlere talep çok yükseldiğinden birçok marka bitkisel şampuan üretmektedir.

Kadın ve erkeklerin saçlarındaki bazı farklılıklardan dolayı farklı şampuanlar önerilir. Oysaki Kişniş ile zencefil karışımlı organik şampuan hem bayanlar hem de erkekler tarafından kullanılır. Güçlendirici özelliği bulunmaktadır. Zayıflayan saçları güçlendirir ve dökülmeyi önler. Bitkisel şampuanlarda renklendirici, paraben ve silikon tarzındaki maddeler bulunmaz. Zararlı maddelerin olmaması etkisinin daha güçlü olmasını sağlar.

Besleyici Bitkisel Şampuan

Dökülmeleri önlemenin en etkili yolu saçları beslemektir. Kökleri beslenen ve güçlendirilen saç telleri dökülmez. Köklerin beslenmesi saçların büyümesine ve daha canlı olmasına neden olur. Saçları zayıflayanlar, besleyici organik şampuan kullanarak güçlendirebilirler. Canlı, gür, en ufak bir etkenle dökülmeyen saçlar için en ideali bitkisel şampuanlardır.

Cılız saçların gürleşmesinde aminexil molekülleri etkilidir. Kökten uca besleyip saçı güçlendirip dökülmelerin önüne geçebilmek için içerisinde aminexil molekülü bulunan şampuanlar tercih edilir. Organik şampuanlar dinamik bir saç yapısının oluşmasını mümkün kılarlar. Yine organik şampuanların çok daha güçlü bir saç yapısının oluşmasını mümkün kıldığını ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Dökülmelere Karşı Bitkisel Şampuan Kullanımı

Seyrek ve dökülen saçlar dış görüntüsüne önem verenlerin hiç hoşuna gitmez. Saçlar kişileri güzel ve yakışıklı gösterir. Psikolojik olarak kendini daha iyi hissetmek isteyenler saç bakımına önem verir. İncelen, zayıflayan ve güçsüzleşen saçların döküleceği bir gerçektir. Buna engel olmak için şampuan seçimi dikkatli yapılmalıdır.  Siz de saç dökülmelerine karşı etkili bir şampuan tercih ettiğinizde, saç dökülmesi sorunundan pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz!

Şampuanın içeriğinin zararsız maddelerden oluşması çok önemlidir. Bitkisel şampuan seçimi beraberinde daha gür, canlı ve parlak saçları getirir. Bitkilerin saça faydalı olan maddeleri kullanılarak şampuanın etkisi artırılır. Bir kere kullanılınca mucizeler beklemek doğru değildir. Faydası görebilmek için düzenli kullanılmalıdır. Kullanım sırasında saç derisine masaj yapılmalıdır. Masaj deriye olan kan akışını artıracağından bitkisel özlerin etkisini de kuvvetlendirir.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA