• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birlikte Güçlüyüz
13 Ekim 2015 Salı 16:14

Birlikte Güçlüyüz

Konya Genç Sivil Toplum Kuruluşları başkanları ve yöneticileri istişare toplantısında bir araya geldi.

Toplantının gündemi ise son dönemde ülkemizde yaşanan gelişmeler ve birlikte hareket etme konusu oldu. Genç MÜSİAD Konya Şubesi ev sahipliğinde toplantıya ayrıca Genç Mehir, İki Doğu İki Batı Derneği, TÜRSİAD, Ravza Vakfı, Ender Gençlik Derneği, EYAD, TOBB Konya Genç Girişimciler Kurulu, TUSKAD, Genç ASKON, Genç TÜMSİAD, Genç Memur-Sen, TÜGVA, MTTB Konya Şubesi’nin de bulunduğu Konya Genç Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağladı.  

Program, toplantıya katılan genç sivil toplum kuruluşları başkanlarının selamlama konuşmaları, gündeme dair değerlendirmeleri ve kurumları ile ilgili yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi vermelerinin ardından son buldu.

Gerçekleştirilen toplantının ardından tüm katılımcılar adına ortak bildiri yayınlandı. Ülkemizin son dönemlerde kritik eşiklerden geçtiğinin ve bu konuda ülke gençliğine büyük sorumlulukların düştüğünün vurgulandığı bildiride, “Konya Genç Sivil Toplum Kuruluşları olarak ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunun farkındayız. Ülkemizin özellikle son yıllarda yakaladığı istikrardan, huzur ve barış ortamından rahatsız olan şer odakları 7 Haziran seçimlerinin ardından harekete geçerek toplumumuzu kaosun ve kardeş kavgasının içine çekmek istediler. Konya Genç Sivil Toplum Kuruluşları olarak, milletimizin oynanan bu oyuna asla geçit vermeyeceğine, birliğine ve kardeşliğine sahip çıkacağına olan inancımız sonsuzdur. Bu noktada ülkemizin gençliğine de çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Bizler her alanda kendimizi daha fazla geliştirmek ve daha iyi yetiştirmek durumundayız. Ülkemizin nüfusunun büyük çoğunluğunun gençlerden oluşması bu durumu bir kez daha zaruri kılmaktadır. Çünkü bu medeniyetin kökünün ezelde geleceğinin ebedde olabilmesi ancak aynı kültürün ve dava şuurunun nesilden nesile bozulmadan aktarılmasıyla olacaktır. Gençlik olarak yaşanan olaylar karşısında son derece uyanık ve duyarlı olmak zorundayız. Yaşanan terör olaylarında özellikle gençlerin seçilmesi ve ön saflarda kullanılması ise bizleri üzmektedir. Ülkemizin geleceğinin inşası için çalışması gereken gençlerimizin terör olaylarında kullanılması eli kanlı terör örgütlerinin ve ondan nemalananların kirli yüzünü bir kez daha göstermiştir. Ülkemizin 2023 hedefleri için genciyle yaşlısıyla daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde yaşanan olayların bir an önce son bulması ve yeniden her alanda istikrarın sağlanması en büyük temennimizdir. Konya Genç Sivil Toplum Kuruluşları ve iş dünyasının genç temsilcileri olarak bizler gerek şehrimizin ve gerekse de ülkemizin sorunlarına çözüm üretmek ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak adına çalışmaktan asla vazgeçemeyeceğimizin altını çizmek isteriz. Bir çağı kapatıp yeni bir çağı açan Fatih’in nesli olarak zaferle değil seferle yükümlü olduğumuzun bilinciyle harekete etmeye, bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Bugün yapmış olduğumuz istişare toplantımızın şehrimizdeki birlik ve beraberliğin en büyük göstergesi olduğuna inanıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemizin geleceği için ortak çalışmalarımızın ve istişarelerimizin devam edeceğini belirtmek isteriz” denildi.   

konya-genc-sivil-toplum-kuruluslari-3.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA