• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birlik yardımları Meclisten geçti
14 Mayıs 2012 Pazartesi 11:36

Birlik yardımları Meclis'ten geçti

Konya İl Genel Meclisi, Köylere Hizmet Götürme Birliklerine toplam 7 milyon TL aktarılmasına karar verdi.

Konya İl Genel Meclisi, Köylere Hizmet Götürme Birliklerine toplam 7 milyon TL aktarılmasına karar verdi. İl Özel İdaresi’nin 2012 yılı bütçesinden 30 ilçeye bağlı 307 köyde hizmet vermek üzere aktarılacak para ile köylere kilitli taş, sulama, kanalizasyon ve bakım onarım işleri yapılacak


Konya İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi’nin 2012 yılı bütçesinden Köylere Hizmet Götürme Birliklerine ödenek aktarılmasına karar verdi. Karar ile Konya’nın 30 ilçesinin 307 köyüne, toplam 7 milyon TL aktarılacak. Konya İl Genel Meclisi, Mayıs ayı toplantılarının 5. birleşimi 1. oturumunda, İlçe Kaymakamlıkları Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin sunacağı Yatırım Planı, Yıllık Çalışma Programı ve Uygulama Projeleri doğrultusunda 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 43. maddesi, 5355 sayılı Mahalli İdari Birlikleri Kanunu’nun 18. maddesi hükümleri gereğince İl Özel İdaresi’nin 2012 yılı bütçesinden toplam 7 milyon 142 bin 700 TL ödeneği, 30 ilçeye bağlı 307 köye aktarma kararı aldı.
İl Genel Meclisi’nin vatandaşa bir an önce hizmet gitmesi için üzerine düşen görevi yerine getirdiğini ve işlerin en kısa zamanda yapılması için ödenek aktarımı kararını aldığını dile getiren Meclis Başkanı Ali Selvi, “İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi olarak görev, sorumluluk ve yetkimiz dahilindeki bu işleri birlikler aracılığıyla yerine getirmiş olacağız. Vatandaşımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu ile belirlenen ödenek, ilgili köylerde köy içi yolların kilitli parke taşı ve bordür döşemesi, çocuk parkı yapımı, içme suyu şebekelerinin yenilenmesi, mezarlık ihata duvarı yapımı, camilerin bakım ve onarımı, spor sahası bakım ve onarımı, damlama sulama malzemesi alımı, köy konağı bakım ve onarımı, kanalizasyon şebekesi döşenmesi, selektör binası yapımı, köy yollarının bakım ve onarımı için akaryakıt alımına harcanacak.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA