• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birlik ve beraberlik içerisinde hizmeti sürdüreceğiz
11 Ağustos 2009 Salı 15:17

'Birlik ve beraberlik içerisinde hizmeti sürdüreceğiz'

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuku ziyaret etti.

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’u ziyaret etti.

Konya’nın tarım ve tarımsal sanayisi ile ilgili konularda Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’la fikir alışverişinde bulunan Vali Doğan, daha önceden de Konya’da görev yapmasından dolayı Konya Şeker’i yakından tanıdığını belirterek, Konya Şeker’de başarılı bir yönetim anlayışı ve etkin bir karar alma sürecinin var olduğunu görmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Konya Şeker’in daha önceleri bir devlet teşekkülü olduğunu ve devletin her işi yaparken karşı karşıya kaldığı temel yaklaşım eksiklerinin bu kuruluşlarda da görüldüğünü anlatan Vali Aydın Nezih Doğan, “ Şimdi ise burada hem bir çiftçi birliği, hem de bunun üzerine profesyonel bir yönetici anlayışının yerleştiğini görüyoruz. Holdingleşme kararı da bunun açık bir göstergesidir” dedi.

Profesyonel bir yönetim anlayışının hem kamu kuruluşları açısından, hem de özel sektör kuruluşları açısından arzu edilen bir sistem olması gerektiğini ifade eden Vali Doğan, “Ama, bunu sadece arzu ediyoruz. Oysa gerçek şahısların etkinliği ve rengidir. Şahıslar sisteme renk verirler. Konya Şeker’de de başarılı bir yönetim anlayışı ve etkin bir karar alma sürecinin var olduğunu görüyoruz. Bu etkinliğin ve başarının sahibinin kim olduğunu da sizler çok iyi biliyorsunuz” diye konuştu.

Vali Doğan’ı makamında ağırlayan Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk ise Vali Doğan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sayın Valimizle birlikte bölgemizin ve ülkemizin kalkınması için birlik ve beraberlik içerisinde hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Bölgemizi yakından tanıyan sayın Valimizin, Konya’nın temel sorunlarına sahip çıkacağına inanıyoruz. Biz de bu konuda üzerimize düşen görevi her zaman olduğu gibi şimdi de yerine getirmeye hazırız” şeklinde konuştu
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA