• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birinciliği kimseye kaptırmadı
07 Mayıs 2013 Salı 13:24

Birinciliği kimseye kaptırmadı

Konyada, Vergi Dairesi Başkanlığı 2012 yılı vergilendirme dönemi yıllık gelir ve kira vergisi rekortmenleri ile beyan dönemi analizleri açıklandı.
Konya Vergi Dairesi Başkanı Sıtkı Aksöz, düzenlediği basın toplantısında vergi rekortmenlerini açıkladı. Aksöz, “Vergi rekortmenlerimizden birincisi, her zaman rekortmenimiz olan gerek yapmış olduğu yatırımlarla gerek hayırsever yatırımlarıyla bu kültürel anlamda da olabilir, öğrencilere yönelik yurt yatırımlarıyla olur, Beyşehir Vergi Dairesi Mükellefimiz Ali Akkanat. Kendisi 5 milyon 835 bin 514 liralık bir gelir beyanıyla bu yıl yine şampiyonumuz olmuştur. Geçen yıl ve önceki yıllarda da birinciliği kimseye kaptırmadı. İkinci sırada Kamil Akkanat, üçüncü sırada müteahhit Yaşar Kızılkaya, dördüncü sıradaki mükellefimiz isminin açıklanmasını istemiyor. Beşinci sırada yeminli mali müşavirlik faaliyetini yürüten Mehmet Gökçe, altıncı sırada müteahhit Olcay Ok, yedinci sırada Makine imalatı yapan Mehmet Zeki Şahin, sekizinci sırada akaryakıt satışı yapan Ahmet Atilla Duruk ve dokuzuncu sırada müteahhitlikle uğraşan Şefik Ünlü yer almakta. Onuncu sıradaki mükellefimiz kendisi isminin açıklanmasını istemiyor” şeklinde konuştu.
Vergi rekortmenlerinin açıklanmasının ardından Konya Vergi Dairesi Başkanı Sıtkı Aksöz kira vergisi rekortmeni ilk 10 mükellefi açıkladı. Aksöz, “Rekortmenimiz yine geçen senenin birincisi Yaşar Yapıcı, ikinci sırada Mehmet Tuza, üçüncü sırada Mehmet Katırcı, dördüncü sırada Ali Yapıcı, beşinci sırada Fahrettin Büyükkaplan, altıncı sırada Fevzi Yalnız, yedinci sırada Kemal Akpınar, sekizinci sırada Hasan Yapıcı, dokuzuncu sırada Şükran Özsağlam ve onuncu sırada Aziz Oruç yer almaktadır" diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA