• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birimimize önemli sorumluluklar düşüyor
24 Mart 2013 Pazar 15:25

'Birimimize önemli sorumluluklar düşüyor'

Sosyal İşler ve Halkla İlişkilerden Sorumlu AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları toplantısı yapıldı.
Sosyal İşler ve Halkla İlişkilerden Sorumlu AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, asil milletimiz her zaman kendisine değer verene değerini vermiştir. Bizim başarımız da buradan geliyor” derken; Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mustafa Varol ile Sosyal İşlerden Sorumlu AK Parti İl Başkan Yardımcısı Serpil Yakut ise AK Parti iktidarı ile önemi artan sosyal devlet anlayışı ve uygulamalarına dikkat çekti.
İl Teşkilatı Sosyal İşler ve Halkla İlişkiler Birim Başkanlıkları organize edilen toplantıya AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Halkla İlişkilerden Sorumlu AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Varol, Sosyal İşlerden Sorumlu AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Serpil Yakut, söz konusu birimlerin komisyonunda görevli İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Gençlik ve İl Kadın Kolları Birim Başkanları ile 18 İlçe Birim Başkanları katıldı. 
Sorgun; “Milletimiz kendisine değer verene değer verir”
Toplantıda birim başkanlarına hitap eden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, önümüzdeki seçimlerde yeni bir sistem uygulanacağını dolayısıyla da herkese büyük görevler düştüğünü dile getirdi. Başkan Sorgun, şunları söyledi; “Halkla İlişkiler ve Sosyal İlişkiler Birimlerimiz diğer birimlerimizin aksine halkımızla milletimizle birebir daha çok iletişim kuran birimlerimiz. Önemsiz hiçbir birimimiz yok. Hakkı verilen her birim önemli. Biz içini ne kadar doldurup işimizi ciddiye alırsak o kadar birimimiz önemli hale gelir. Dolayısıyla sizlere daha fazla görev düşüyor. İlçelerinizde mahalle ve köylerimizdeki herkesle bir araya gelin. Onların sorunlarını, istek ve düşüncelerini dinleyin. Çünkü milletimiz kendisine değer verene değer verir. Bizim bu görevlerde olduğumuz için Allah’a şükretmemiz gerekiyor. Niye? Çünkü milletimize ülkemize hizmet etme gibi önemli bir misyonumuz var. Onun için bu bağlamda bizlerin de üzerimize yüklenen bu sorumluluğu layıkıyla yerine getirmemiz gerekiyor. AK Parti teşkilatlarımız olarak önümüzdeki seçimlere tüm enerjimizle hazırlanıyoruz. Büyükşehir belediyesi ve 31 ilçeyi kazanmak bu çalışkan teşkilatlarımız için zor değil, yeter ki biz böyle çalışmaya devam edelim.”
Varol; “Birimimize önemli sorumluluklar düşüyor”
Toplantıda öncelikle yoğun katılımlarından dolayı tüm birim başkanlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Halkla İlişkilerden Sorumlu AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Varol da, birim olarak büyük sorumluluklara sahip olduklarının altını çizdi. Mustafa Varol; “İl Başkanımızın da ifade ettiği gibi Halkla İlişkiler ve Sosyal İlişkiler Birimlerimize parti olarak çok önem veriyoruz. Halkımızla bire bir ilişkileri daha fazla kuran bu birimlerimize önümüzdeki süreçte de çok iş düşüyor. Bu bağlamda bu toplantılarımız önemli. Önümüzdeki süreçte ne gibi stratejiler belirleyebiliriz, nasıl çalışmalar yapabiliriz ve ilçelerimizin hangi talepleri var. Bunları hep beraber belirleyip teşkilat çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi
 Yakut; “Sosyal devletin ne olduğunu AK Parti ile gördük”
Toplantıda konuşan Sosyal İşlerden Sorumlu AK Parti İl Başkan Yardımcısı Serpil Yakut ise, parti olarak yoğun bir sürece girdiklerini ve bu süreçte birim olarak herkesi kucaklayan bir yaklaşım ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Serpil Yakut; “Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nükhet Hotar’ın da dile getirdiği gibi sosyal politikalar alanında 2002 öncesinden bugüne bakıldığında uzattığımız her ele karşılık uzanan bir el gördük. Dolayısıyla bizlere bu anlamda büyük sorumluluklar düşüyor. Bir tarafta bizde destek isteyen insanımıza el uzatacağız öbür taraftan da el uzattığımız insanımız da ileride başkalarına el uzatacak ve bu halka büyüyerek devam edecek. Bu aynı zamanda partimize olan sevgi ve desteği de arttıracak. İlçemizde, belde veya köylerimizde dezavantajlı gruplar olarak adlandırdığımız yaşlı, engelli ve mağdur her vatandaşımıza gideceğiz, halini hatrını soracağız, ne gibi ihtiyaçlarının olduğunu not edip bu konularda neler yapabileceğimizi belirleyip çözüm üretmeye çalışacağız. Allah’a şükürler olsun ki AK Parti iktidarımız sayesinde dezavantajlı dediğimiz gruplar artık sorununu çözmek için bir muhatap bulabilmektedir. 10 yıldır hayal olarak görülen birçok hizmet ve uygulama bugün hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Yani sosyal devletin ne olduğunu AK Parti iktidarımızla görmeye başladık. Onun için bizler de bu hizmet ve uygulamaları devam ettirmek ve halkımıza anlatmak için gayret etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mustafa Varol ile Serpil Yakut’un konuşmalarının ardından toplantı, Sosyal İşler ve Halkla İlişkiler Birim Başkanlıkları’nın sunumlarının yapılması, 2013 yılı faaliyet Raporları’nın görüşülmesi ile ilçelerin faaliyetlerinin görüşülmesi ile diğer konularda istişarelerde bulunulması ile sona erdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA