• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir zamanlar tavuk-ayran 1 liraydı
23 Mart 2010 Salı 10:54

Bir zamanlar tavuk-ayran 1 liraydı

Bir zamanlar slogan haline gelen ve öğrencilerin en çok tercih ettiği gıda ürünü olan tavuk döner ve ayranda 1 lira dönemi kapandı.

Bir zamanlar slogan haline gelen ve öğrencilerin en çok tercih ettiği gıda ürünü olan tavuk döner ve ayranda 1 lira dönemi kapandı. Ete ve tavuğa gelen zamların ardından tavuk dönerin fiyatı 1.5 liraya çıktı.

Konya'da lokanta işleten Ahmet Aydın, ete ardı ardına gelen zamların ardından insanların tavuğa yöneldiğini ve talebin artması nedeniyle de tavuk fiyatlarının artmaya başladığını belirterek, "Sadece tavuğun değil, diğer girdilerimizin fiyatları da artınca bizde sattığımız ürünlere zam yapmak zorunda kaldık. Örneğin eskiden 5 liraya kadar satılabilen ve yanında içeceği ve salatasıyla birlikte sunulan İskender dönerin fiyatı en düşük yerde 7 liraya çıktı. 2 liraya sattığımız ekmek arası et dönerin fiyatı 2.5-3 liraya satılır hale geldi. Bu fiyat artışları diğer etli ve sulu yemeklerimize de yansıdı. Konya'nın meşhur etli ekmeği 6 liradan satılır hale geldi. Bazı lokantaların fiyatlara zam yapmamak için etin içine tavuk kattığını duyuyoruz ama kendi gözümüzle görmediğimiz için inanmıyoruz. Çünkü etle yapılacak yemek tavukla asla yapılamaz" dedi.

Bir zamanlar öğrencilerin ve gelir düzeyi düşük insanların rağbet ettiği tavuk dönerin fiyatının da arttığını dile getiren Aydın, "Bir zamanlar insanların dilinde slogan haline gelen tavuk döner-ayran 1 lira artık tarih oldu. Tavuğa ve diğer girdilere gelen zamların ardından tavuk dönerin fiyatı en düşük yerde 1.5 liraya, bazı yerlerde ise 2 liraya kadar çıktı. Eğer bu zamların önüne geçilemezse bu artışın devam edeceğini belirtmek isterim. Bu artışlar da en çok gurbette okuyan öğrencileri etkiler, çünkü tavuk dönerin müdavimleri çoğunlukla öğrenciler" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA