• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir teröristin şok eden ifadesi
16 Ağustos 2011 Salı 08:17

Bir teröristin şok eden ifadesi

PKK ve BDP arasındaki korkunç kanlı bağlantı deşifre oldu. BDP'lilerin bu itiraflardan sonra hangi bahanelerin ardına sığınacağı merak konusu..

Terör örgütü PKK’nın hain saldırılarıyla gelen şehit haberleri tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Başbakan RecepTayyip Erdoğan da, ‘Bıçak kemiğe dayandı’ diyerek PKK ve siyasi uzantılarına sert tepki gösterdi. Erdoğan’ın “Bölücü terör örgütüyle arasına mesafe koymayanlar da bu suça iştirak ediyor, onlar da bunun bedelini ödemeye mahkum olacaklardır’’ şeklindeki açıklamasının ardından gözler yeniden BDP’ye çevrildi. BDP’nin PKK ile olan işbirliğini ise teröristlerin ifadeleri net bir şekilde göz önüne serdi. Teslim olan bir PKK’lı, BDP binalarında gençleri PKK’lı yapmak için ikna odaları kurulduğunu, “Gençlik odasında örgütsel propaganda ile gençlerin dağa gitmesi yönünde telkinler yapılıyor” diyerek anlattı.

PARTİ MOLOTOF TEMİN EDİYOR

BDP’deki Gençlik Odaları’nda gençlere dağa gitmeleri yönünde telkinde bulunuluyor.

Teslim olan terörist, 8 Ağustos 2011’de, 2.30’da alınan ifadesinde, BDP’nin PKK’ya nasıl adam kazandırdığını şöyle anlattı: “BDP kırsala gidecek şahıslara Habib kod adlı kişi vasıtasıyla ekonomik imkan temin ediyor. Habib, gençlerin kırsala gitmesini sağlıyor. Toplumsal olaylarda molotof ve havai fişek gibi malzemeleri temin ederek gençlere veriyor. Daha sonra da gençlere eylem yaptıkları için para dağıtıyor. BDP içerisinde bulunan gençlik odasında örgütsel propaganda yapılıyor. Gençlerin dağa gitmesi yönünde telkinler yapılıyor.”

AMACI GELİŞİMİ ENGELLEMEK

 Kepenk kapattırmanın sebebi bölgenin gelişmemesi. Refah artarsa dağa kimse çıkmaz.

Terör örgütü yandaşlarının Doğu ve Güneydoğu’da yapılmak istenen ekonomik ve sosyal atılımlar esnasında sözde ‘Serhıldan’ adı altında provokatif eylemler düzenlemesinin nedenleri de ortaya çıktı. Kendal kod adlı terörist, zorla kepenk kapattırılan, arabalara, işyerlerine ve kamu binalarına zarar veren sokak eylemlerinin asıl gayesini şöyle dile getirdi: “Bu bölgenin gelişmesini istemiyorlar. Bölge gelişirse halkın refah düzeyinin artacağını ve böylelikle insanların ve gençlerin bilinçleneceğini ve örgütün bu durumdan zarar göreceğini düşünüyorlar. Dağa çıkacak eleman bulmakta zorlanacaklarını biliyorlar. Bundan dolayı da bu tür eylemlerle buraların gelişmesini engellemeye çalışıyorlar.”

KARDEŞ KAVGASIYMIŞ ANLADIM

 Örgüte yeni katılanların hepsi pişman. Fakat öldürülecekleri korkusuyla dönemiyorlar.

Kendal kod adlı PKK’lı, terör örgütüne yeni katılanların çoğunun pişmanlık duyduğunu ancak öldürülme korkusu sebebiyle ayrılamadığını söyledi. PKK’nın bu kaçışları önlemek için ‘dönüşün cezası ölümdür’ şeklinde sindirme politikası uyguladığını belirten terörist şöyle devam etti: “Yeni gelen kişileri eski örgüt elemanlarına takip ettiriyorlar. Kaçmaya eğilimli olan örgüt elemanlarını da Kuzey Irak’a gönderiyorlar. Ayrıca, kaçmalarını engellemek için de öldürmekle tehdit ediyorlar. Dağa çıktığımda büyük bir pişmanlık duydum. Ölmenin ve öldürmenin kimseye çözüm üretmeyeceğini anladım. Örgütün bizleri kandırarak kullandığını gördüm. Bu çatışmanın kardeş kavgası olmaktan, kardeşi kardeşe kırdırmaktan başka bir şey olmadığını anladım.”


Kaynak: Bugün

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA