• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir rapor vermemiz beklenmiyor
09 Mayıs 2013 Perşembe 12:52

'Bir rapor vermemiz beklenmiyor'

Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Can Paker, bugün Başbakan Erdoğan ile yapacakları görüşmede herhangi bir rapor sunmayacaklarını söyledi.
Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Can Paker, yapılan açıklamada, bugün bazı yayın organlarında Akil İnsanlar Heyeti'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a rapor sunacağı şeklinde haberlerin yayınlandığını hatırlatarak, "Diğer bölgeleri bilmiyorum biz, bir rapor hazırlamadık. Haberi hazırlayanlar, olmayan raporda, kendilerine göre 3-4 madde doğru olmayan şeyler de yazmışlar ve 'bu konular Başbakana bildirilecek' demişler. Hiç alakası yok" dedi.
Sadece bölgedeki izlenimlerini Başbakan Erdoğan'a anlatacaklarını ifade eden Paker, şöyle konuştu:
 "Başbakan'a sunmak için hazırlanmış bir raporumuz yok. Çünkü bizden böyle bir talepte bulunulmadı. Kendi izlenimlerimizi anlatacağız. Böyle bir raporun olduğu ve raporun içeriğiyle ilgili çıkan haberler doğru değildir. Hatta gittiğimiz şehirleri bile yanlış yazmışlar. Biz dört değil, altı şehre gittik. Mesela Erzurum'a gittiğimizi yazmışlar. Oysa biz, daha Erzurum'a gitmedik."
Bir rapor vermemiz beklenmiyor
Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Ahmet Taşgetiren de programlarının iki aylık olduğunu belirterek, "Şu anda bir rapor vermemiz beklenmiyor. Sadece bir aylık izlenimlerimizi Sayın Başbakan'la paylaşmış olacağız" diye konuştu.
Önemli bir başlangıç
Taşgetiren, yapılan açıklamada ise sürecin ilk basamağının önemine dikkati çekti.
Taşgetiren, şöyle konuştu: "Silahlı yapının Türkiye'den çıkıyor olmasının önemli bir başlangıç olduğunu, en azından bundan sonra Türkiye içinde silahlı çatışmanın söz konusu olmayacağını, evlere genç cenazesi gelmeyeceğini bilmek gerekiyor. Silahların konuşmadığı bir Türkiye'yi çok önemsemek gerekir. Ülkenin bütün meselelerinin demokratik bir ortamda konuşulabileceği bir Türkiye, son derece önemli"
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA