• Konya12 °C

Aydoğan Deveci

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BİR KONYA GÜZELLEMESİDE BENDEN

11 Aralık 2009 12:46

    Yorucu haftalar sesimizi soluğumuzu kesti. Sektörümüzdeki gelişmeler ülke gündeminin ilk sıralarına tırmandı. Kavuşturana, kalemimizle buluşup, sizlere selam edecek nefesi verene hamd-u senalar olsun…

            8 Aralık 2009 tarihli Yeni Şafak’daki yazısında  Lokman Koyuncuoğlu kardeşim bizleri anlatmış. Onur duyduk. Hem gazete hem de, yazar saygın olunca kardeşimizin sözlerine açıklama yapmak boynumuza borç oldu.

            “Konya’nın genç girişimcisi” diye takdim etmiş fakiri, “Yeni bir tarz” oluşturduğumuzu yazmış… Lütfetmiş; üstadımızın tespitleri bize hoş bakışındandır. Bir de ince balans ayarı yapmış en sivilinden. “Bir açılış yapılırken yolu trafiğe kapatmanın” hikmetinden sual eylemiş.

            Efendim her şeyin sahibi olan Rabbimiz fakire bir dükkan açmayı nasip etti. Allah utandırmasın, hizmet etmeyi daim eylesin, geçtiğimiz cumartesi de açılışını yapmak kısmet oldu. Eş dostun yanında Konya’nın önemli simaları da bizleri yalnız bırakmadı. İşbir yatak Uyku Merkezi olarak hizmet verecek işyerimiz İsmet Paşa İlköğretim Okulunun karşısına düşüyor. Malum bu güzergahta araç trafiği hareketli. Emniyet yetkilileri bir kazaya sebebiyet vermemek adına trafiği “Beşyol” güzergahından başlayarak kontrollü bir biçimde tali yola kaydırdılar. Lokman Üstadım kerameti bizde arıyor ama bu uygulamanın sebebi misafirlerin daracık kaldırımda sıkışıp yola inmelerinden doğacak kazaları önlemek olsa gerek diye düşünüyorum.

            Latife bir yana açılışımıza iştirak edenler için keramet sayılacak bir ilk de yaşandı. Çok değil birkaç ay önce Konya gündeminin bir numarası olan Ak Parti İl Başkanlığı seçimlerinin iki tarafı da açılışımıza şeref verdi. MÜSİAD’daki eski başkanım Selçuk ÖZTÜRK ağabey de davetliler arasında yerini alınca Konyalının haftalarca konuştuğu üç ismi bir arada görme imkanı bulduk. Faruk DÜGEN, Selçuk ÖZTÜRK ve Mustafa ÇEVİK ağabeyleri ağırlamak benim içinde tam anlamıyla şeref oldu. Soğuğun etkisiyle üşüyen tenimize inat yüreğimiz ısındı.

            Bir başka güzellik daha yaşandı fakirhanemizin açılışında. Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi İl Başkanları yönetim kurulu üyeleriyle birlikte iştirak ettiler programa. Bu mozaik katılımcıların da dikkatini çekti. Bu birliktelik için beni kutlayanlara, “Asıl tebrik edilmesi gerekenler partilerini objektif biçimde temsil eden il başkanları ve yönetim kurulu üyeleridir” diye cevap verdim. Bu resme ülkemizin ne kadar çok ihtiyacı olduğunu düşündüm…

            Konya Mayası, mayalanmaya niyeti olan için bulunmaz nimettir. Elbette bu yol sabır ister, sebat ister. Sevginin başkentinden şer çıkmaz da, hayrı şerre çevirmek isteyen de eksik olmaz. Konyalı hem Konya’sın da hem de Türkiye’sin de lider olmalı. Sevgisiyle, muhabbetiyle, aşkıyla, şevkiyle… Sevmeyi dünyaya öğreten “Hz Mevlana’ya gelip bende olmak” bir Japon’un hayaliyken uzak kalmak Konyalıya yakışmaz. Bu vesile ile “Vuslat’a koşanlara” selam olsun diyorum.

            Sözü üstadımızın yazısına “Eyvallah” diyerek bitirelim. Açılış programımız dolayısıyla trafikte yaşanan sıkıntılardan dolayı hemşerilerimizden özür diliyor helallik talep ediyorum. Lokman Koyuncuoğlu kardeşime de bu naif hatırlatmasından dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Dualarınızı esirgemeyin bizlerden, ellerinizi çekmeyin üzerimizden…

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da fuhuş operasyonu
  • Konya'da cip takla attı: 1 ölü, 2 yaralı
  • Afganistan'da bombalı saldırı! Onlarca ölü var
  • "Zam olmaması için çalışıyoruz"
  • Konya’da Ramazan coşkusu başladı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA