• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir günde tam 21 ilçede danışma meclisi!
15 Eylül 2013 Pazar 15:22

Bir günde tam 21 ilçede danışma meclisi!

Ak Parti teşkilatlarına Hazırlıklarınızı tamamlayın çağrısı yapıldı...

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı’nın, ilçe ve belde teşkilatlarının son durumları, il genel meclisi üyelerinin çalışmaları ile belediyelerin projeleri ve devam eden hizmetlerde gelinen son noktaların ele alınması için rutin olarak yaptığı İlçe Danışma Meclisleri sürüyor.
İl Teşkilatı, yaklaşan 2014 Yerel Yönetimler Seçimleri öncesinde 33. İlçe Danışma Meclisleri’ni düzenliyor. Bu kapsamda Halkapınar, Emirgazi, Ereğli, Karapınar, Kadınhanı, Doğanhisar, Ilgın, Sarayönü, Çeltik, Yunak, Tuzlukçu, Akşehir, Altınekin, Cihanbeyli, Kulu, Güneysınır, Çumra, Hadim, Taşkent, Bozkır ve Akören’de 33. İlçe Danışma Meclisleri; milletvekilleri, belediye başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve teşkilat mensuplarının yoğun katılımları ile gerçekleştirildi.

Başkan Sorgun’dan teşkilatlarına ‘Hazırlıklarınızı tamamlayın’ çağrısı…
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Hadim, Bozkır, Taşkent, Akören ve Güneysınır İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ilçe danışma meclislerine katıldı. Söz konusu ilçelerde yaptığı konuşmalarda teşkilatlarına seslenen İl Başkanı Ahmet Sorgun, yaklaşan Yerel Yönetimler Seçimleri öncesinde gerekli tüm hazırlıklarını tamamlamalarını istedi. Başkan Sorgun; ‘Bildiğiniz gibi yaklaşık 6 ay sonra bir seçimi daha hep birlikte yaşayacağız. Bu seçim, önceki seçimlere nazaran çok daha önemli. Zira bu seçim, hemen akabinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler için de hem bir ön hazırlık hem de bir fikir vermesi açısından son derece mühim. Dolayısıyla teşkilatlarımızın gerek sandık kurulları çalışmalarını gerek saha taramalarını gerekse de teşkilatlar ile alakalı eksikliklerini bir an önce gidermesi gerekiyor. Bizler, il ve ilçe teşkilatları olarak elimizden geleni yapmalı ve hedef olarak koyduğumuz 32 belediyeyi de almalıyız. Sizlere bu konuda sonuna kadar güveniyoruz’ dedi.

Sorgun; ‘İnşallah seçimde istediğimiz sonuçları alacağız’
Mart ayındaki Belediye Başkanlığı seçimlerine yönelik aday adaylığı sürecinin 21 Ekim’de başlayacağını hatırlatan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, teşkilat mensuplarını bu süreçte ve adayların belirlendiği sürecin ardından başlayacak saha çalışmalarında uymaları gereken hususlar konusunda da bir kez daha uyardı.  21 Ekim tarihi ile birlikte dileyen herkesin aday adayı olma hakkının bulunduğunu dile getiren Başkan Sorgun, bu dönemde ve adayların belirlendiği süreçte teşkilat mensuplarının dikkatli olmalarını istedi. Sorgun, konuşmasını şöyle tamamladı; ’21 Ekim ile birlikte dileyen herkes aday adayı olabilir. Bu dönemde hiçbir teşkilat mensubumuzun hiçbir adaya tavır alması veya aday adayını destekler nitelikte bir tutum içerisine girmesini istemiyoruz. Sonuçta aday adayları ile alakalı İl ve İçe Teşkilatlarımızın görüşleri alınacak ve temayül yoklaması yapılacak, en sonunda da genel merkezimiz bir karar verecek. Bu süreçten sonra aday adaylarımız dahil herkesin bu karara saygı göstermesini ve adaylarımızla birlikte saha çalışması yapmasını istiyoruz. Allah’a şükürler olsun ki Konyamızda bu konuda bir endişemiz yok. Seçimlerde de inşallah halkımızın da büyük desteği ile istediğimiz sonuçları alacağız.’

Çepni; ‘CHP önce kendi itibarını düzeltsin’
AK Parti Altınekin İçe Teşkilatı tarafından organize edilen 33. İlçe Danışma Meclisi’ne katılarak burada bir konuşma yapan AK Parti MKYK Üyesi Hasibe Özlem Çepni, Mısır ve Suriye’de yaşananlar ile CHP’nin bu ülkelere yaptığı ziyaretleri değerlendirdi. Ülke olarak yoğun bir döneme girdiklerini söyleyen MKYK Üyesi Hasibe Özlem Çepni, bu dönemde ODTÜ’de çıkan olaylarda amacın ülkeye yeni 12 Eylüller yaşatılması olduğunu kaydetti. Yol projesinin 25 yıl önce alınan bir karar olduğunu aktaran Çepni, projeye itiraz edenlerin bilgi eksikliği ile hareket ettiğini belirtti. ‘Demokratikleşme paketini BDP veya PKK istedi diye yapmıyoruz’ diyen AK Parti MKYK Üyesi Hasibe Özlem Çepni, bu çalışmanın 2002’deki AK Parti kongresindeki kitapçıklarda da var olduğunu söyledi ve çok güçlü olan AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kimse ile pazarlık yapmadığını söyledi.
Suriye ve Mısır’da yaşananlar ve CHP’nin bu konudaki tavrını da eleştiren Çepni, barıştan yanayız diyen muhalefetin, bölgede hayatını kaybeden binlerce vatandaşı görmezden geldiğini ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti; ‘CHP önce Suriye’ye, sonra Irak’a en son da Mısır’a gitti. Gerekçe olarak da Türkiye’nin imajını itibarını düzeltmek olarak gösterdiler. CHP önce Türkiye’deki kendi itibarını düzeltsin sonra dışarıya gitsin. Ülkesine ve halkına zulmeden darbeci ve zorba yönetimleri meşrulaştırma çalışmalarından vazgeçsin.’

Kabakcı; “Ülkemiz güçlenerek yoluna devam ediyor”
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı da AK Parti Çeltik, Yunak, Tuzlukçu ve Akşehir İlçe Teşkilatları tarafından düzenlenen İlçe Danışma Meclisleri’ne katıldı. Ülke olarak tarihin bizlere verdiği misyona uygun bir şekilde yollarına devam ettiklerini kaydeden Mustafa Kabakcı; ‘Türkiye her dönemde olduğu gibi bu dönemde de tarihsel misyonu yerine getirmiştir. Hak ve haklının yanında durmaya devam etmektedir. Milletimiz her dönemde zulmün karşısında durmuş ve bu tercihi doğrudur. Tarihi gerçeklikler de bunu bizlere çok iyi göstermektedir. Türkiye, yeni bir seçim dönemine girerken önemli bir süreci yaşayacağımızın da farkındayız. Başta mahalli idareler ve daha sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ve yapılacak yeni anayasa ile Türkiye güçlenerek yoluna devam edecek. Bizlerin ise bu dönemde yapacağımız tek şey, nefsanî olan hiçbir şeye kapılmadan birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek, birlik içinde gösterilen 2023 ve 2071 hedeflerine güçlü bir şekilde yürümeye devam etmek olmalıdır’ şeklinde konuştu.

Akış; “2023’te Büyük Türkiye olmak partimizin ideolojisidir”
AK Parti Altınekin, Cihanbeyli ve Kulu Teşkilatları da 33. Dönem İlçe Danışma Meclisleri’ni düzenleyerek önümüzdeki döneme dair hazırlıklarını ele aldı. AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Kulu, Altınekin ve Cihanbeyli İlçe Teşkilatları ile bir araya gelerek seçimleri, ülke ve dünya gündemini değerlendirdi. Ülke olarak zor bir coğrafyada yaşadıklarını dile getiren Mustafa Akış, geçmişte olduğu gibi bugün de hükümet olarak gerekli mücadeleyi verdiklerini söyledi. Muhalefetin ‘neden Suriye’desiniz’ sorusunda da cevap veren Akış, şunları söyledi; ‘Büyük ülke olmak için oradayız. Partimizin bir ideolojisinin olmadığı ile alakalı eleştiriler de yapılıyor. AK Parti’nin ideolojisi vardır. Ülke olarak 2023’te dünyanın en önemli 6 ülkesi arasına girmek ve büyük ülke Türkiye olmak, AK Parti’nin ideolojisidir.’ 12 Eylül Darbesi öncesinde ülkenin karıştırıldığını ve birçok canın hayatını kaybettiğini hatırlatan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış; ‘İnsanlar birbirlerine kırdırıldı. Keşke o dönemler yaşanmasaydı da o insanlar ülkelerine hizmet etselerdi. Ama maalesef bugün aynı senaryolar sahneleniyor. Ama biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Anlatacak çok şeyimiz var. Sayamayacağımız binlerce hizmet yaptık. İki gün önce aralarında Konya’nın da bulunduğu 35 şehir hastanesinin yapımı için imzalar atıldı ve hastanelerin toplam maliyeti 20 milyar TL. işte Türkiye oradan buraya geldi’ dedi.

 Zorlu; “Gün daha fazla kenetlenme günü”
33. Dönem AK Parti Halkapınar, Emirgazi, Ereğli ve Karapınar İlçe Danışma Meclisleri’ne katılarak gündem ile ilgili bir konuşma yapan AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu ise 2014 Mart ayındaki seçimlere değindi. Seçimlerin ülke ve partileri için son derece önemli olduğunu kaydeden Cem Zorlu, 2015’e kadarki 3 seçimden de başarılı sonuçlar alınması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini kaydetti. Teşkilatlara daha fazla kenetlenme çağrısı yapan Zorlu, su sayede muhalefet partilerinin her seçimde olduğu gibi bu seçimlerden de ağır yenilgiler alacağına inandığını dile getirdi. AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, konuşmasını şöyle tamamladı; ‘Gün parti olarak daha fazla kenetlenme günüdür. Küçük ve yanlış hesaplara girmeden parti ilkeleri çerçevesinde hareket ederek seçim çalışmalarımızı yapacağız. İnanıyorum ki bizim bu kenetlenmemiz, daha önceki seçimlerde olduğu gibi önümüzdeki üç seçimde de muhalefete ağır yenilgiye neden olacaktır.’
 
Yerlikaya; ‘Şehir Hastaneleri sağlıkta devrimdir’

AK Parti Kadınhanı, Doğanhisar, Ilgın ve Sarayönü İlçe Teşkilatları da organize ettikleri 33. Dönem İlçe Danışma Meclisleri ile teşkilat çalışmalarına hız verdi. Yoğun bir katılımın olduğu danışma meclislerine AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya da katıldı. Yerlikaya, söz konusu ilçelerde yaptığı konuşmada, İstanbul’da imzaları atılan Şehir Hastaneleri ile birlikte Türkiye’nin sağlıkta önemli gelişmeler yaşayacağını söyledi. Sağlık kampusları sayesinde tüm poliklinik ve laboratuar birimlerinin bir arada bulunacağını, bu sayede de vatandaşın çok yorulmadan ve çaba sarf etmeden dilediği hizmeti alacağını belirtti. Konya’ya yapılacak şehir hastanesinin de bu nitelikte olacağını ve Konya’nın yanı sıra çevresindeki illere de hizmet vereceğini aktaran Yerlikaya; ‘Konya Şehir Hastanesi, içerisinde 2-3 hastaneyi barındıracak büyüklükte olacak ve Sağlık Bakanımızın talimatı ile şu anda belirlenen alanın iki-üç katından daha büyük olacak’ ifadelerini kullandı.

Samancı; “Kimse bizleri yıpratamayacak”
AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı ise Akören, Güneysınır ve Çumra İlçe Teşkilatları tarafından organize edilen 33. İlçe Danışma Meclisleri’ne katılarak burada partililerle bir araya geldi. 2023’e doğru koşan Türkiye’nin önünü kimsenin kesmeye çalışan bazı kesimlerin olduğuna dikkat çeken Gülay Samancı, millet ve hükümet olarak bu tür şer odaklarına fırsat vermeyeceklerinin altını çizdi. Samancı, konuşmasının devamında ise şu ifadeleri kullandı; ‘Başbakanımız ve özellikle Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun büyük çabaları ile ülkemizin dışarıda artan itibar ve etkinliğine zarar vermek isteyenler var. Amaçları, başbakanımız ve dışişleri bakanımızı yıpratmak. Ama Allahın izni ile bunu da başaramayacaklar. Bizlere de büyük işler düşüyor bu manada. Zira önemli bir seçim bizi bekliyor. Ülkemizin daha ilerilere taşınabilmesi için bizler teşkilatlar olarak gereken çalışmayı yapmalı ve seçimlerde istediğimiz sonuçları almalıyız.’

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA