• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir Günde İki Heyecan
17 Mart 2009 Salı 16:50

Bir Günde İki Heyecan

Selçuklu Belediye tarafından Musalla Bağları Mahallesine yaptırılacak olan Sağlık Ocağı temeli atılırken, Bosna Hersek Mahallesinde Hanımlar Eğitim Merkezi ile İnternetevi açılışı yapıldı.

Selçuklu Belediye tarafından Musalla Bağları Mahallesine yaptırılacak olan Sağlık Ocağı temeli atılırken, Bosna Hersek Mahallesinde Hanımlar Eğitim Merkezi ile İnternetevi açılışı yapıldı.

 

Açılışa Konya Müftü Vekili Hamza Küçük, Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, Selçuklu Müftüsü Ali Okutan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Doç. Dr. Adem Esen, ayırım gözetmeksizin her mahalleye yatırım ve hizmet götürüldüğünü belirterek, Bosna Hersek Mahallesi sakinlerinin ve özellikle öğrencilerin ihtiyaçlarını giderebilecek her türlü hizmetin gerçekleştirildiğini söyledi.

Başkan Esen, “Bosna Hersek Mahallemizde kütüphane, Camii, Kuran Kursu ve Sağlık Ocağının ardından Hanımlar Eğitim Merkezi ile internetevini de hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Burada hizmete sunduğumuz eğitim merkezinde sağlık, eğitim başta olmak üzere birçok konuda hanım kardeşlerimize bilgi verilecek. Ayrıca Telekom tarafından internetevine kullanılmak üzere verilen 20 adet internet bağlantılı bilgisayarla hizmete sunduğumuz internetevi de çocuklarımızın boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi ve ödevlerini yapması bakımından katkı sağlayacaktır” dedi.

 

Ayrıca Musalla Bağları Mahallesine yaptırılacak olan Sağlık Ocağının temeli atma törenine katılan Doç. Dr. Adem Esen sağlık ocağının tamamlanması ile birlikte bu bölgede önemli bir eksikliğin giderilmiş olacağını ifade etti.

Başkan Esen, “Belediye olarak her mahalleye ihtiyaca göre hizmet edilmektedir. Bu bölgede en önemli eksiklerden biri de sağlık ocağıydı. Bugün temelini attığımız bu sağlık tesisinin kısa sürede tamamlanmasının ardından 1 Nolu Sağlık Ocağının yükü de önemli ölçüde azalacak” diye konuştu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA