• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir gün daha umutla başlıyor...
24 Nisan 2009 Cuma 08:35

Bir gün daha umutla başlıyor...

Umutlarla dolu yeni bir güne merhaba derken...

Günün Sözü

“Kişinin sırtında odun taşıyarak geçimini sağlaması, versin veya vermesin birisinden bir şey istemesinden daha hayırlıdır.”

(Hadis-i Şerif - Buhari, Buyu 15)
 
Günün Duası
Senden başka kimimiz var ya Rabbi?
Ey yerlerin ve göklerin tek sahibi, ihtişamını hiçbir aklın kavrayamadığı, ancak secdeye kapanarak teslimini arz ettiği Yüce Allah’ımız (cc). Sen bizim yegane havlimizsin, kuvvetimizsin ve Sen (cc) bizlerin en güzel vekilisin. Her an ve her zaman Senin yardımına ve inayetine muhtacız. Lütfunla bizi Cennet’ine al, rahmetinle bizi bu çöllerde mahv ü perişan eyleme. Amin.
 
Tarihte Bugün

1934 : 1 Mayıs törenlerine katılmak için Moskova'ya giden Türk Askeri Uçak Filosu törenle karşılandı.

1940 : Basın Yasası'na iki maddeyle "ulusal duyguları inciten, ulusal tarihi saptıran ve ülkenin güvenliği ile ilgili olarak yapılan soruşturmalardan, alınan önlemlerden söz eden" yazılar yazmak yasaklandı.

1959 : İsmet İnönü'nün yaptığı bir konuşmanın Başbakan Adnan Menderes'in "şeref ve itibarını kıracak nitelikte" olup olmadığı araştırmak üzere savcılık soruşturma açtı. İnönü'nün dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

1974 : Başbakan Yardımcısı Necmettin Erbakan "Petrol için özel muamele umuyoruz" diyerek Suudi Arabistan'a gitti.

1975 : Milliyetçi Hareket Partili "komandolar" Site öğrenci yurdunu bastılar. Olayı protesto eden öğrencilere polis müdahale etti. 1 kişi öldü, 23 kişi yaralandı, 324 kişi gözaltına alındı.

1993 : Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Süleyman Demirel, cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıkladı.

1996 : Tansu Çiller'i Yüce Divan'a göndermeyi amaçlayan Refah Partisi'nin TEDAŞ önergesi Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda 179 ret oyuna karşılık 232 oyla kabul edildi.

2000:Koalisyon ortakları, 9 saatlik zirvenin sonunda Anayasa Mahkemesi Başkanı 2001:Ahmet Necdet Sezer'in cumhurbaşkanı adayı olmasında uzlaştıklarını kamuoyuna açıkladılar.

2007-Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül'ü Cumhurbaşkanlığına aday olarak gösterdi.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA