• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bin 455 üyemiz, AKPye üye olarak kaydedilmiştir
20 Kasım 2012 Salı 14:10

Bin 455 üyemiz, AKP'ye üye olarak kaydedilmiştir'

HP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, ''Konya'da bin 455 üyemiz, haberleri olmadan AKP'ye üye olarak kaydedilmiştir'' dedi.
CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, ''Konya'da bin 455 üyemiz, haberleri olmadan AKP'ye üye olarak kaydedilmiştir'' dedi.
     Karpuz, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, bazı parti üyelerinin kendilerinin haberleri olmadan AK Parti'ye üye yapıldığını iddia etti.
     Siyasi partilere üye olmak isteyen vatandaşların ilgili partinin ilçe başkanlığına evrak doldurarak üye olmak istediğinin imza altına alması gerektiğini ifade eden Karpuz, şunları kaydetti:
     ''Konya'da bin 455 üyemiz, haberleri olmadan AKP'ye üye olarak kaydedilmiştir. Konya'da bin 455 üyeliğimiz çalınmak istenirken AKP suç üstü yakalanmıştır. Üyelerimiz, ayrı ayrı Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmaktadır. Bütün partiler, genel merkezlerinin üyeliklerini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirir ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı her yıl bu üyelikleri çakıştırarak birden fazla partiye üye olanları tespit eder. CHP'ye bu bildirim yapıldıktan sonra parti Genel Merkezimiz Konya'daki bin 455 üyemizin AKP'ye de üye olduğu var sayılarak düşürüldüğünü bize bildirdi. Olayın başlangıcı budur. Türkiye genelinde bu şekilde 12 bin üye var ve bunların yüzde 10'undan fazlası Konya'da... Türkiye genelinde 1 milyon 200 bin üye var, Konya da 11 bin 500 üye var ve bunlardan bin 500 üyemiz çalındı.''
     CHP'den daha önce Konya milletvekili adayı olduğunu belirten CHP üyesi Saim Sezen de CHP Genel Merkezi'nden kendilerine gönderilen yazıda AK Parti'ye üye yapıldıklarını öğrendiğini kaydetti.
     AK Parti Meram ilçe örgütüne de telefon açtığını ve kendisinin üye yapıldığını sözlü olarak da öğrendiğini aktaran Sezen, ''Bunun üzerine avukatımıza vekalet verdik. Dün bu konuda AKP Meram ilçe örgütüne gidilerek tespit yaptırıldı ve bunun doğru olduğu anlaşıldı. Bu rezaletin sonu yargıda bitecektir'' dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA