• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilişimin kalbi Konyada atıyor
24 Eylül 2011 Cumartesi 14:30

Bilişimin kalbi Konya'da atıyor

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı Başkanlığındaki heyet Konya Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Başkan Vekili Memiş Kütükcü ile görüştü.
Yönetim Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirmek üzere Konya’da bulunan Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı Başkanlığındaki heyet Konya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Vekili Memiş Kütükcü ile görüştü.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Vekili Memiş Kütükcü, Konya’daki belediyecilik çalışmaları ile şehrin sosyal ve kültürel yapısı, sanayisi, ekonomisi hakkında bilgi verdi.

Şehirler arası yarışta Konya’yı ön sıralarda tutmak için çalıştıklarını belirten Kütükcü, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından TÜBİTAK desteğiyle yaptırılan Konya’nın ilk Bilim Merkezi’nin önemine değindi.

Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı da, Konya’nın son yıllardaki değişim ve gelişiminden etkilendiklerini vurgulayarak Konya’nın önemli bir şehir olduğunu söyledi. Kamuya servis hizmeti veren bilişim çalışmaları ve e-belediye projeleri bulunduğunu kaydeden Eczacıbaşı, belediyelerin verdiği bilişim hizmetlerinin vatandaşa doğrudan ulaştığı için büyük önem taşıdığını kaydetti.

Ziyarette Konya Büyükşehir Belediyesi Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Yaşar İncikli, Büyükşehir Belediyesi’nin bilişim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ziyaretin sonunda Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Memiş Kütükcü, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı’na Mesnevi ve sikke hediye ederken; Eczacıbaşı da Kütükcü’ye seramik tablo hediye etti.

HEYETE KONYA ANLATILDI

Öte yandan, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve beraberindeki heyet Dedeman Otel’de gerçekleştirilen toplantıda Konya’daki oda başkanları, belediye yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Toplantıda Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Zekeriya Mızrak, Bilim Merkezi, hızlı tren, KOP ve Konya’nın yenilenebilir enerji konusundaki avantajları; Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Ersöz ise, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin TÜBİTAK işbirliği ile yapımını sürdürdüğü Türkiye’nin ilk Bilim Merkezi’nin Konya açısından önemi konulu sunum yaptılar.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA