• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilimadamları Ereğli Tebliğ Günlerinde buluşacak
25 Nisan 2011 Pazartesi 12:03

Bilimadamları Ereğli Tebliğ Günlerinde buluşacak

Selçuk Üniversitesi Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu ile Ereğli Yükseköğretim Geliştirme Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen 3. Ulusal Ereğli Tebliğ Günleri..

Selçuk Üniversitesi Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu ile Ereğli Yükseköğretim Geliştirme Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen “3. Ulusal Ereğli Tebliğ Günleri” 28-29 Nisan 2011 tarihleri arasında Ereğli Kültür Merkezi ve okul binasında gerçekleştirilecek. Sempozyuma 24 üniversiteden 184 bilimadamının yanısıra 16 kurum katılacak. Sempozyumda toplam 128 tebliğ sunulacak.

TEBLİĞ GÜNLERİ HEYECANI       
      
Selçuk Üniversitesi Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu Müdürü  Doç.Dr. Galip Oturanç, “3 yıldır geniş katılımlı sempozyum düzenliyoruz. Bu yıl çağrılı tebliğ konuğumuzu PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Recep Konuk olarak seçtik. Dr. Konuk ‘Türk Tarımının Geleceği ve Konya Şeker Modellemesi’ konulu bir sunum yapacak. 184 bilimadamı ve çok sayıda kurumdan yetkilinin katılacağı sempozyumun çok verimli geçeceğini düşünüyorum. Üniversitemiz ve yüksekokulumuz adına bu güzel sempozyuma evsahipliği yapmanın heyecanı ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

184 BİLİMADAMI TEBLİĞ SUNACAK

Ereğli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek sempozyumda sosyal ve fen bilimleri olarak 2 oturumda bilimadamlarının birbirinden ilginç araştırmalarını gündeme taşıyacağını belirten Doç. Dr. Oturanç, “Sempozyumda matematik, fizik, mühendislik, tarih, ekonomi gibi geniş tebliğ dağılımımız var. Sempozyumun veriminin artırılması için alanlara uygun oturum başkanları belirledik. Aynı anda 35 salonda ihtisas masaları kuracağız. Sempozyumdan sonra tüm sunumları bir kitapta toplayarak,  bilim camiasına kazandıracağız.” dedi.
     
24 ÜNİVERSİTE, 16 KURUM YETKİLİSİ EREĞLİ’DE OLACAK

Türkiye’deki 24 üniversitesiteden bilim adamlarının yanısıra 16 kurumdan da yetkililerin sempozyuma konuşmacı olarak katılacağını söyleyen Doç. Dr. Oturanç, “Başta Konya Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü olmak üzere, Çukurova Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Karaman Devlet Hastanesi, Ereğli Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Konya Şeker Sanayi, TÜBİTAK’tan yetkililer katılacak. Sempozyum sonunda düzenleyeceğimiz gezi ile katılımcılarımıza Ereğli’nin tarihi ve turistik yörelerini tanıtacağız.” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA