• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilim Merkezi zamanında tamamlanacak mı?
12 Şubat 2010 Cuma 16:00

Bilim Merkezi zamanında tamamlanacak mı?

Konya Büyükşehir Belediyesi-TÜBİTAK işbirliği ile Konyada yapılacak olan Türkiyenin ilk Bilim Merkezinde gelinen nokta ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.
Konya Büyükşehir Belediyesi-TÜBİTAK işbirliği ile Konya’da yapılacak olan Türkiye’nin ilk Bilim Merkezi’nde gelinen nokta ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.
 
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa; Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, TSE Başkanı ve KSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ile TÜBİTAK ve Büyükşehir Belediyesi yöneticileri katıldı.
 
Konya Bilim Merkezi Mimari Uygulama Projesi’nin son durumunun değerlendirildiği toplantıda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye’ye örnek olacak Bilim Merkezi adına önemli bir toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirterek, Bilim Merkezi’nin hem Konya hem de ülkemiz adına önemli bir merkez olacağını söyledi.
 
Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya’daki kurumlar olarak Bilim Merkezi konusundaki heyecanlarının her geçen gün arttığını vurgulayan Başkan Akyürek, uygulama mimari projesi tamamlanan Bilim Merkezi’nin yapım ihalesinin ardından zamanında tamamlanması için gerekli hazırlıkların yapıldığını ifade etti.
 
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş de, Bilim Merkezi için Konya’daki tüm kurum ve kuruluşların bir araya gelmesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından; Proje Müellifi Nuri Kaymak, Konya Bilim Merkezi’nin mimarisi, Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, ihale süreci, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Müdürü Abdurrahman Aliy, sergi ve tedarik çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri Hasan Kılca ise işletme ile ilgili yapılanma süreci hakkında sunum yaptılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA