• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgisayar Operatörlüğü Eğitim Projesi imzalandı
29 Mart 2011 Salı 14:11

'Bilgisayar Operatörlüğü Eğitim Projesi' imzalandı

Genç nüfusun sosyal ve kişisel gelişimlerine yönelik faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla Karatay Belediyesince, Sosyal ve Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansına sunulan..

Genç nüfusun sosyal ve kişisel gelişimlerine yönelik faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla Karatay Belediyesince, Sosyal ve Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı’na sunulan “Bilgisayar Operatörlüğü Eğitim Projesi” kabul edilerek karşılıklı protokol imzalandı.

Karatay Belediyesi ve Mevlana Kalkınma Ajansı arasında düzenlenen imza töreninde kısa bir konuşma yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediye olarak MEVKA’ya her dönem proje sunduklarını ve bu projelerine verilen desteklerden dolayı da Mevlana Kalkınma Ajansına teşekkür etti. Karatay’da oturan 15 – 29 yaş arası engelli ve genç kızların bilgisayar operatörlüğü konusunda eğitilerek istihdam edilebilirliklerini, ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla böyle bir projeyi gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Hançerli, bu proje kapsamında 25 kursiyerin engelli genç kız olmak kaydıyla 50 kursiyerin yararlanabileceğini dile getirdi. KARMEK meslek edindirme kurs merkezi binasında Bilgisayar Operatörlüğü eğitimi kursunun 6 aylık bir dönem sürecinde olduğunu vurgulayan Hançerli, kursiyerlere proje kapsamında ki bu eğitimin 25 er kişilik, 3 er aylık periyotlarla verileceğini ifade etti. Bilgisayar Operatörlüğü Eğitim Projesi’nin %80 lik oranını MEVKA, %20 lik oranının ise belediyemizce karşılanacağını vurgulayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, projenin atılan imzalarla birlikte hayırlı olmasını diledi.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Dr. Yalçın Bostancı ise hem 2009, hem de 2010 proje teklif çağrısında Karatay Belediyesi projelerinin kabul görmesinin sevindirici olduğunu söyledi. Bunun bir proje yarışması olduğunu ifade eden Bostancı, teklif çağrısı şeklinde yürütülen çalışmaların belli niteliklere haiz projeler arasından seçildiğini ve mümkün olduğunca ajans tarafından kontrol altında objektif kriterlere göre değerlendirildiğin söyledi. Karatay Belediyesi’nin bölgenin kalkınmasında önemli bir rol üstlendiğini vurgulayan Dr. Yalçın Bostancı, Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’na göstermiş oldukları ilgiden dolayı da Karatay Belediyesi’ne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Sosyal ve Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı’na sunulan ve kabul gören “Bilgisayar Operatörlüğü Eğitim Projesi” karşılıklı protokol şeklinde imzalandı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA