• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgi Merkezine kayıtlar sürüyor
01 Ekim 2015 Perşembe 14:50

Bilgi Merkezi'ne kayıtlar sürüyor

Meram Belediyesi tarafından 6, 7, 8 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik hizmet veren Bilgi Merkezi'ne kayıtlar sürüyor.

Meram Belediyesi tarafından Gazanfer Mahallesi Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde (Zafer Ortaokulu yanı) geçtiğimiz yıl hizmete açılan Bilgi Merkezi'ne kayıtlar devam ediyor. Merkezden; Meram ilçe belediye sınırları içerisinde ikamet eden ve bu sınırlar içerisinde bulunan ortaokulların 6’ncı, 7’nci, 8’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının 12’inci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler yararlanabiliyor. Öğrencilerin not ortalaması 85’in üzerinde olması gerekiyor. Bilgi Merkezi’ne sadece devlet okullarında okuyan öğrenciler başvurabiliyor. Müracaatın çok fazla olması durumunda puan ortalaması daha yüksek öğrencilere öncelik verilecek.

ÖĞRENCİLERE SADECE TEORİK DERSLER VERİLMİYOR

Bilgi Merkezi’nde öğrencilere sadece teorik dersler verilmeyip aynı zamanda onları sosyal hayata hazırlayacak etkinlikler de düzenleniyor. Etkinlik derslerinde, “değerler ve karakter eğitimi” çalışmaları yürütülüyor. Temel hedef;  sadece akademik başarı olmayıp, öğrencileri, “soran, sorgulayan, düşünen, ahlaklı, şahsiyet sahibi insanlar” olarak yetiştirmektir. Bu kapsamda geçen yıl Bilgi Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler çok sayıda gezi ve sosyal etkinliğe katıldı.

Bilgi Merkezi’nde sınıf mevcutları 20’yi geçmemektedir. Sınıflar akıllı tahtalarla donatılmış olup, tekli sıralar, zengin kütüphanesi, bilgisayar laboratuvarı, etüt salonu, kantin donanımıyla öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir. Merkezde öğrenciler; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler / TC İnkılap Tarihi, İngilizce, Din Kültürü ve etkinlik dersleri ile toplamda 12 saat ders görmektedirler. Merkezimizde sabahçı, öğlenci ve hafta sonu grupları mevcut olup öğrencilerin okul durumlarına göre sınıfları ve grupları belirlenmiştir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA