• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyt Hanon ile Selçuklu artık kardeş
04 Aralık 2011 Pazar 15:40

Beyt Hanon ile Selçuklu artık kardeş

Selçuklu Belediyesi kardeş şehirler zinciri halkasına iki yeni kent daha eklendi.
Selçuklu Belediyesi kardeş şehirler zinciri halkasına iki yeni kent daha eklendi.
Filistin Beit Hanouan Belediyesi ile Selçuklu Belediye arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Selçuklu Belediyesinde yapılan imza törenine Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Filistin Beit Hanoun Belediye Başkanı Dr. Muhammet Nazik Al-Kafarna katıldı.
 
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beit Hanoun heyetini konuk etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “İki kardeş ve yakın ülke olmanın yanı sıra, iki ilçe halkı arasında geçmişten gelen kuvvetli bağ, imzaladığımız bu protokolle daha da pekiştirilmiş olacak. İki ilçe arasında resmi temaslarımız ile birlikte tarihi ve kültürel bağ ilişkilerini geliştirecek etkinlikler ve programlar sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla desteklenecektir. İmzaladığımız ‘Kardeş Şehir’ protokolünün her iki ilçe halkına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Beit Hanoun Belediye Başkanı Dr. Muhammet Nazik Al-Kafarna da ‘Kardeş Şehir’ Selçuklu'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Selçuklu ile ‘Kardeş Şehir’ olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Zaten kardeş olan her iki halk bu imza ile kardeşliğini resmileştirmiş oldu. Yapacağımız ortak faaliyetlerle iki halk arasındaki bağlar daha da güçlendirilecektir. İmzaladığımız protokol hepimize hayırlı olsun” dedi.
 
Selçuklu Belediyesi ile Beit Hanoun Belediyesi arasında imzalanan protokolde “Her iki ilçe halkı arasında en içten duygu ve düşüncelerin paylaşılması, sevgi bağlarının güçlenmesi, kardeşlik ve dostluğu geliştirmek, sosyal, kültürel ve teknik konularda işbirliği yapmak, yardımlaşma, dayanışmayı sürekli kılmak için ilçemiz ve Belediyemiz ile Filistin Beit Hanoun Belediyesi’nin kardeş kent ve kardeş belediye olması karar altına alınmıştır” denildi.
 
Stari Grad-Selçuklu Kardeşliği onaylandı
Diğer taraftan, Saray Bosna Stari Grad Belediyesi ile Selçuklu Belediyesi arasında imzalanan 'Kardeş Şehir' protokolü İçişleri Bakanlığı tarafından onaylandı. Böylece her iki şehir resmi olarak kardeş şehir oldu. Selçuklu Belediyesi’nin diğer kardeş şehirleri arasında Saray Bosna Tejany, Romanya Barlad, Suriye Hama ve İran Nişabur kentleri de yer alıyor. ...
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA