• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyşehire nükleer santral geliyor!
24 Mart 2011 Perşembe 16:15

Beyşehir'e nükleer santral geliyor!

AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Dr. Ahmet Akman, Pazar günü yapılan temayül yoklamasında kendisine gösterilen teveccühe teşekkür ederek, Ankarada yapılan mülakatın da verimli geçtiğini ...

AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Dr. Ahmet Akman, geçtiğimiz Pazar günü yoğun bir katılımla gerçekleştirilen temayül yoklamasına delegelerin büyük bir ilgi gösterdiğini, temayül sonucunda ilk 14’te yer almanın kendisini memnun ettiğini dile getirdi.

Adaylık sürecinin ikinci aşaması olan Ankara’daki mülakatın önemine de vurgu yapan Ahmet Akman, mülakatın kendisi için çok verimli geçtiğini belirtti. Mülakatta bugüne kadar kamu ve özel sektörde yaptığı hizmetleri anlatma fırsatı bulduğunu kaydeden Ahmet Akman, bundan sonraki süreçte de seçim çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

AK Parti iktidarları ile Türkiye’de önemli gelişmeler kaydedildiğini dile getiren Dr. Ahmet Akman, 2023 vizyonuna yakışır bir Türkiye hedefi için daha çok gayret sarfedilmesi gerektiğine dikkat çekti. Konya’nın dünyadaki gelişmiş kentler arasında hak ettiği yeri alması için birçok projenin gerçekleştiğini, ancak daha yapılacak çalışmalar olduğunu vurgulayan Akman, “Konya projelerinin gerçekleştirilmesi için, çözüm üreten bir yapı ile hareket edilmeli” dedi.

Konya’nın nükleer enerji ve güneş enerjisi açısından uygun olduğunu belirten Ahmet Akman, “Orta Anadolu’ya yapılacak nükleer santral Beyşehir Gölü civarındaki bir alana yapılabilir. Buradan üretilecek elektrik hem Konya merkez hem de çevre illerine iletilebilecek, bölgenin önemli bir açığını kapatacaktır. Konya’da yılın 9 ayında güneş enerjisinden faydalanılabilir. Hidro-elektrik ve rüzgar türbinlerinin imalatı ve rüzgar enerjisi için teşvikler verilebilir” şeklinde konuştu.

Konya’nın sanayi alanında da önemli projeler geliştirebileceğine vurgu yapan Ahmet Akman, “İşverenlere göre, ara eleman yetiştirmesi gereken meslek okulları arttırılmalı, ara eleman ihtiyacı karşılanmalı, Ar-Ge çalışmaları için firmalara teşvik vermeli, bununla birlikte mevcut Ar-Ge çalışmaları desteklenmeli” dedi.

Konya’da Orta Anadolu’nun demiryolu taşımacılık yükünü kaldıracak büyüklükte bir “Konteynır Kara Terminali” kurulması gerektiğini ifade eden Akman, kümelenme politikalarının desteklenmesi, lojistik köy kurulma çalışmalarının tamamlanması, sivil hava alanı ve yeni dış çevre yolu projelerinin hayata geçmesinin önemine vurgu yaptı. Ahmet Akman, bunun gibi daha birçok projenin gerçekleşmesiyle Konya’nın dünyanın sayılı kentler arasındaki yerini alacağını ifade ederek, çalışmalarını bu yönde sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA