• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyşehirde stratejik gelişim planı toplantısı
28 Şubat 2012 Salı 22:27

Beyşehir'de stratejik gelişim planı toplantısı

Beyşehir'de ilçe stratejik gelişim planı toplantısı gerçekleştirildi.

 Beyşehir'de ilçe stratejik gelişim planı toplantısı gerçekleştirildi.
     Mevlana Kalkınma Ajansı'nın (MEVKA) Konya-Karaman bölgesinde 2014-2023 dönemine yönelik yürüttüğü stratejik plan hazırlanması faaliyetleri kapsamında Beyşehir'de de bir dizi çalışma başlatıldı.
     Beyşehir Ticaret Odası'nda stratejik gelişim planı hazırlanmasına ilişkin bir toplantı gerçekleştirildi.
     MEVKA uzmanlarının koordinatörlüğünde yapılan toplantıya Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, akademisyenler, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.
     MEVKA uzmanları tarafından konuyla ilgili sunumun yapılmasının ardından ilçe stratejik gelişme komisyonu kurulurken, alt komisyonlarla ilgili çalışmalar gerçekleştirildi. Katılımcılar, bölgenin sorunları konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.
     Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, makamında gazetecilere toplantı hakkında bilgi verdi.
     MEVKA'nın Konya ve Karaman bölgesi ile ilgili 2014 ile 2023 yıllarını kapsayan bir bölge planı yaptığını belirten Başıbüyük, bu planla ilgili kendilerine de bir görev verildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
     ''İlçe düzeyinde stratejik gelişim raporları hazırlanması istendi. Bu raporlar, Kaymakam başkanlığında ilçede yaşayan bölgenin sanayi, tarım, sağlık, kültür ve turizmini bilen insanlar tarafından bir araya gelerek hazırlanacak. Bu görev içerisinde, ilçemiz şu anda nerede bir durum tespiti gerçekleştirilecek. 2023'te ilçemizin nerede olmasını istiyorsak, bunun tespiti yapılacak. Bu durumdan o duruma nasıl gidilir, bunun yolları belirlenecek. Stratejik gelişim raporu bu yönde olacak. 20 kişilik bir komisyon oluşturduk. Bu komisyonda, daire amirlerimiz, akademik çevreden arkadaşlarımız, ticaret ve sanayi odası başkanımız, iki belediye başkanımız, sivil toplum örgütlerimiz ve turizmle ilgilenen kişiler var. Bu komisyon marifetiyle, en az 6 toplantı yaparak ve bu toplantılardan bir kısmına da halkımızı katarak ilçe stratejik gelişim toplantıları yapacağız. Bugün bunun ilkini gerçekleştirdik. MEVKA'dan uzmanlar geldi, nasıl ve ne şekilde bir çalışma yapmamız gerektiğini anlattılar. Örnek bir çalışma yapıldı. Biz bu örnek çalışmaya dayanarak nasıl çalışma yapacağımızı belirleyeceğiz.''

 


AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA