• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyşehir’de ortaokul öğrencilerine yönelik kazanım değerlendirme sınavı yapıldı
12 Ocak 2018 Cuma 16:48

Beyşehir’de ortaokul öğrencilerine yönelik kazanım değerlendirme sınavı yapıldı

Beyşehir genelinde tüm resmi ve özel ortaokullara 2017-2018 yılı 1.dönem genel değerlendirmesi kapsamında; 11 Ocak 2018 tarihinde 7. ve 8.sınıflara, 12 Ocak 2018 tarihinde ise 5 ve 6.sınıflara yönelik 4623 öğrenciye eş zamanlı kazanım sınavı yapıldı.

    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Eşrefoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Ali Rıza Celeboğlu Ortaokulu, İhsan Kabadayı Ortaokulu ve TOKİ Ortaokulu Müdürlüğü tarafından yenilenen müfredata uygun olarak hazırlanan Kazanım Değerlendirme Sınavları yapıldı. Sınavda, 6 dersten sorumlu olan öğrencilere 90 soru için 135 dakika verildi.    

      İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk yaptığı açıklamada; 11-12 Ocak 2018 tarihlerinde öğrencilerimize uygulanan Kazanım Değerlendirme Sınavı (KDS)  ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıflara yönelik bir uygulama olduğunu, öğrencilerimizin okul başarısını artırmak ve öğrencilerimize ölçme değerlendirme süreçleri için pratik yapma imkânı sağlamak amacıyla yapılan sınav kapsamında 2017-2018 Öğretim Yılının 1. Döneminde yapmış olduğu çalışmaları değerlendirmeleri için 5,6,7 ve 8. sınıf düzeylerinde hazırlanan 1. Değerlendirme Sınavını gerçekleştirdiklerini belirtti.       

     Ayrıca Konuk; ‘sınavda kullanılan sorular, öğrencilerin bilişsel seviyeleri göz önüne alınarak öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Kazanım Değerlendirme Sınavı sayesinde öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve dolayısıyla okullarımız kendilerini ölçme ve değerlendirme fırsatı bulmaktadırlar. Öğrencilerin durumlarını görmek, gelişimlerini izlemek ve eksiklerini tespit edip önlem almak bakımından oldukça faydalı olan bu sınavlarda öğrencileri gerçek sınav ortamlarına hazırlıyoruz’ dedi.

        Konuk, sınavın hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen tüm öğretmenlere ve idarecilere teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Jandarma Konya'daki kablo hırsızlarını yakaladı
  • Sigaraya karşı yeni kamu spotları hazırlanacak
  • Büyükşehir zabıta ekipleri denetimlerine devam ediyor
  • Konya’da trap ve tek kurşun yarışmaları
  • Konya'da intihar girişimi! Aşağıda izleyenler 'atla' diye bağırdı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA