• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyşehir’de madde bağımlılığı konferansı
11 Mart 2016 Cuma 11:20

Beyşehir’de madde bağımlılığı konferansı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, “Madde bağımlılığı bilincinin sağlanması” konulu konferans düzenlendi.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Konaklama Bölümü’nde öğrenim gören öğrenciler ile Beyşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği konferans Beyşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Konferansta katılımcılara son yıllarda Türkiye’nin ciddi ve önemli sorunu haline gelen ve öğrenciler arasında giderek yaygınlaşan madde bağımlılığı konusu ele alındı.
Programa konuşmacı olarak katılan SÜ Öğretim Üyesi Psikolojik Danışman Doç. Dr. Mustafa Uslu ve Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Başak Demirel, konferansta sunumlarını gerçekleştirdi. Doç. Dr. Uslu sunumunda, kişilerin 12 yaşından itibaren kendi penceresini oluşturup kendi fikrini ortaya koymaya başladığına vurgu yaparken, madde bağımlılığı konusunda bu yaşların önemine dikkat çekti. Herkesin birey olma, kimlik ve benlik sahibi olma duygusuyla adam yerine konulmak istendiğini anlatan Uslu, madde bağımlılığının zararlarına işaret etti.
Demirel de konuşmasında, zararlı ve zararsız alışkanlıklar örneklemelerini yaparken, zararlı alışkanlıkların zamanla kişileri bağımlılığa kadar sürükleyebildiğine dikkat çekerek, gençlerin maddeden uzak durması gerektiğine vurgu yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA