• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyşehir gölü kiraya verilecek
22 Temmuz 2010 Perşembe 11:24

Beyşehir gölü kiraya verilecek

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü, Konya İl Encümeni kararı ile 3 yıllığına avlak sahası olarak kiraya verilecek.
 İl Encümeni'nin haftalık olağan toplantısında, Beyşehir Gölü'nün kiraya verilmesine ilişkin gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Buna göre 2007 yılında S.S. Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi'ne kiralanan ve kira süresi sona eren Beyşehir Gölü'nün 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 51/h maddesi gereğince pazarlık usulü ile birinci yıl kirası 44 bin 9 lira 84 kuruş muhammen bedel üzerinden 3 yıl süreyle kiraya verilmesine karar verildi. Tarım İl Müdürlüğü'nce hazırlanan ve İl Özel İdaresi Emlak ve
İştirakler Daire Başkanlığı'nca İl Encümeni'ne sunulan "Su Ürünleri Avcılığına İlişkin Teknik Şartname" hükümleri gereğince kiracılar, yılda 60 bin kg sazan, 20 bin kg Çin sazanı, 40 bin kg kadife ve 105 bin kg sudak cinsi balık olmak üzere toplam 225 bin kg balık avlayabilecekler. Bunun yanında şartname dışı avlanmalara kesinlikle müsaade edilmeyecek.
26 Temmuz 2010 Pazartesi günü saat 10.15'de, İl Genel Meclisi hizmet binasındaki İl Encümeni toplantı salonunda gerçekleştirilecek ihaleye katılmak isteyen kişi ve kuruluşların, ihale saatinden önce bin 320 TL tutarındaki teminat bedelini Konya İl Özel İdaresi'nin Ziraat Bankası Merkez Şubesi'ndeki hesaba aktararak makbuz ile birlikte ihale belgelerini ibraz etmeleri gerekiyor. Katılımcılar, ihaleyle ilgili geniş bilgiyi İl Özel İdaresi Emlak ve İştirakler Daire Başkanlığı'ndan alabilecekler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA