• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyşehir Büyüteç altına alındı
02 Ocak 2012 Pazartesi 16:22

Beyşehir 'Büyüteç' altına alındı

Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı Büyüteç isimli programda Yılmaz Bilginin konuğu oldu.

Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı  Büyüteç isimli programda Yılmaz Bilgi’nin konuğu oldu. Beyşehir’in her yönü ile masaya yatırıldığı programda Başkan Taşcı çalışmalarını anlattı.

Kontv’de canlı olarak ekranlara gelen Büyüteç isimli programın 2012 yılının ilk konuğu Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı oldu. Yılmaz Bilgi’nin hazırlayıp sunduğu programda yöneltilen soruları yanıtlayan Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı önemli açıklamalar yaptı. Programın ilk bölümünde Beyşehir Gölü büyüteç altına alındı.
 
Beyşehir Gölü’nde su seviyesinin geçtiğimiz yıllara oranla oldukça sevindirici bir boyuta ulaştığını ifade eden Başkan Taşcı; “Gembos Derivasyon Tünelinin hayata geçmesi Beyşehir Gölü için çok önemli bir gelişme oldu. Beyşehir Gölü’nü besleyen büyük bir kaynak. Bu sayede Beyşehir Gölü’nün su seviyesi hızla istediğimiz seviyeye ulaşıyor. Beyşehir Gölü’nde 33 adamız mevcut. Bu adaların her biri ayrı bir güzellikte. Ben bu güzellikleri yaşamaya tüm insanlığı Beyşehir’e davet ediyorum” dedi. 
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın Beyşehir’i ziyaret etmesinin ardından Beyşehir’de ki tarihi yapıların ülke gündemine girdiğini hatırlatan Başkan Taşcı; “Eşrefoğlu Camii bildiğiniz gibi Dünya Kültür Mirası geçici listesine alındı. Bu çok nemli bir gelişme. Ayrıca Fasıllar anıtının bulunduğu bölgede bir çalışma yapılacak. Eflatunpınar Hitit Anıtının bulunduğu alanda çalışmalar devam ediyor. Kale Kapısında restorasyon çalışmaları başladı. Kubadabad Sarayında kazı çalışmaları sürüyor. Beyşehir’de tarih ayağa kalkıyor” dedi.
Programda Beyşehir’in önemli gündem maddeleri arasında yer alan Yeni Konya Antalya yolu ve Beyşehir-Konya yolunun duble yol çalışmaları da masaya yatırıldı. Başkan Taşcı Yeni Konya Antalya yolunun tamamının ihale edildiğini ve çalışmaların sürdüğünü belirtirken, Beyşehir Konya yolunda da ihale sürecinin tamamlandığını çalışmaların önümüzde ki aylarda başlayacağını beklediklerini sözlerine ekledi. Yapılacak olan yollarla Beyşehir’in cazibesinin daha da artacağına vurgu yapan Başkan Taşcı; “Bu yollar Beyşehir’e vereceği canlılığın yanı sıra ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlayacak” dedi.

Beyşehir’de eğitim alanında da önemli hamlelerin yapıldığına dikkat çeken Başkan Taşcı; “ Beyşehir son iki yılda iki fakülte bir dört yıllık meslek yüksekokulu kazandı. Bu Beyşehir için çok önemli. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Beyşehir’de birlik ve beraberliğin yakalandığı ve meselelerin istişare yolu ile çözüme kavuşturulduğuna da dikkat çeken Başkan Taşcı bir soru üzerine Beyşehir’li Konya Milletvekilleri Gülay Samancı ve Mustafa Akış ile de uyum içerisinde olduklarını ve birlikte hareket ettiklerini söyledi.

Beyşehir’de göreve geldikleri günden bu yana yapmış oldukları çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Taşcı Beyşehir’de hayata geçirmeyi düşündükleri projeler ile ilgili de bilgi verdi.

Beyşehir’i Konya’nın bir parçası olarak gördüklerini de sık sık tekrar eden Başkan Taşcı; “Biz Beyşehir’i Konya’dan ayrı görmüyoruz. Yıllardır Beyşehir’de il olma konusu gündeme getirildi. Biz Bunun bize bir şey kazandırmayacağını söyledik. Biz Konya ile birlikte hareket ediyoruz” dedi.

Programda ekrana Beyşehir’in güzelliklerine yansıtan görüntüler de konuşma sırasında sık sık ekrana getirildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA