• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyhekimin ulaşım sorunu Meclis gündeminde
02 Mart 2011 Çarşamba 12:38

Beyhekimin ulaşım sorunu Meclis gündeminde

Konya İl Genel Meclisi, şehir merkezine uzak olması nedeniyle ulaşım sıkıntısı yaşayan Beyhekim Devlet Hastanesinin bu sorununu gündemine taşıdı.
Konya İl Genel Meclisi, şehir merkezine uzak olması nedeniyle ulaşım sıkıntısı yaşayan Beyhekim Devlet Hastanesi’nin bu sorununu gündemine taşıdı. İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Tüfekçioğlu, sorunun giderilmesi için Büyükşehir Belediyesi ile Minibüsçüler Odası’nın gerekli çalışmayı yapmasını istedi.

Konya İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarının ikinci birleşimine Beyhekim Hastanesi’nin ulaşım sorununu gündemine taşıyarak başladı. Beyhekim Hastanesi’nde yatan bir arkadaşını ziyareti sırasında vatandaşlardan gelen şikayetler nedeniyle gündem dışı söz alarak konuyu Meclis’e taşıyan Tüfekçioğlu, Konya’nın meseleleri, sorunları ve çözüm yollarının görüşüldüğü Meclis’te ulaşım sorunu ile ilgili ne yapılması gerektiği konusunda Meclis’te çalışma başlatılmasını önerdi.

Tüfekçioğlu, “Tam teşekkül hastane olma yolunda hızla ilerleyen Beyhekim Devlet Hastanesi, fiziki imkan ve konfor bakımından özel sağlık kuruluşlarını aratmıyor. 2007 yılında hasta kabulüne başlayan hastanenin en önemli sorunu ulaşım. Beyhekim Hastanesi’ne minibüs hattının bulunmaması, otobüs seferlerinin yetersizliği vatandaşları zor durumda bırakıyor. Hastane önündeki özel otopark da yetersiz kalıyor. Otomobili bulunmayan vatandaşlar ise tramvay ve ara hat ile uzun bir zaman kaybı yaşıyor. Bu güçlüklerle karşılaşan vatandaşlar, Beyhekim Hastanesi’nden bir minibüs hattının geçmesinin zorunlu olduğunu söylüyor. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi ile Umum Servis Araçları ve Minibüsçüler Odası’nın birlikte sorunu çözmesini bekliyoruz. Bu konuda Meclisimizin de üzerine düşeni yapmasını umuyorum” dedi.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Konya merkez ve ilçelerinde turizm envanteri çıkarılmasına yönelik her ay 4 ilçede çalışma yapan Turizm Komisyonu’nun raporunu Komisyon Sözcüsü Faruk Koç, Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu’nun raporunu ise Komisyon Başkanı Leyla Erdal okudu. Meclis üyelerinin müzakeresine açılan raporlar, geldiği şekliyle kabul edildi.

Konya İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarının 3. birleşimini 3 Mart 2011 Perşembe günü saat 10.00’da yapacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA