• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyhekimin kalitede gurur günü
07 Mayıs 2013 Salı 16:32

Beyhekim'in kalitede gurur günü

Beyhekim Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen kalite kongresinde, iki ödül, dört sunumla Konyayı temsil etti.
Beyhekim Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen kalite kongresinde, iki ödül, dört sunumla Konya’yı temsil etti. Ankara’da gerçekleştirilen ve dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi’nde sağlık alanında gelinen noktalar değerlendirildi.

Beyhekim Devlet Hastanesi Kalite Yönetim Direktörü Nazan Yolcu’nun sunum yaptığı  ve Sağlıkta Kalite Fikirleri Yarışmasında dereceye girdiği kongrede, Kalite Birimi Çalışanı Fatma Canbulat’ta, aynı yarışmada derece aldı. Uzman Bekir Coşkun’un da iki sempozyumla konuşmacı olarak katıldığı kongrede Beyhekim Devlet Hastanesi’nin standı da açıldı.

Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Orhan Külahçı, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Durmuş Temel’in yanı sıra hastanesi çalışanlarından  Hidayet Atmaca ve Serkan Arık kongrede hazır bulundu.

Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi hakkında değerlendirmelerde bulunan Beyhekim Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Gökhan Darılmaz’da Konya’yı sağlık alanında böylesi önemli bir toplantı da iki ödül ve dört sunumla temsil etmekten son derece mutlu olduklarını belirtti. Kendisinin de Sağlıkta Kalite Yolculuğu konusunda, Hastanelerin Yeni Yönetim Stratejilerinde SKS Fonksiyonu konusunda sunum gerçekleştirdiğini kaydeden ve konuşmacı olarak katıldığı sempozyum hakkında bilgi veren  Opr. Dr. Gökhan Darılmaz “Oldukça verimi geçtiğine inandığım ve pek çok değerlendirme ve teşekkür aldığım konuşmamda öncelikle Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Parlayıcı Hocamızla da istişare ederek değerlendirdiğimiz, Konya’mızın da sağlık alanında büyük önem taşıyan ve artık gelenekselleşen bu toplantıya gelecek yıllarda ev sahibi olabileceğini belirterek başladım. Kongrede de belirttiğim gibi her alanda her konuda fikirlerin paylaşılması büyük önem taşımaktadır. Hele ki sağlık gibi bir alanda hizmet veriyorsanız ortak paydaşlarda buluşmak çok daha faydalı olacaktır” dedi.
Kongrede hazırladığı konuşmayı açık ve anlaşılır bir dille aktardığının altını çizen Beyhekim Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr Gökhan Darılmaz yeni bir oluşum olan Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği konusunda da slaytlar eşliğinde bilgi verdiğini belirterek sözlerini “Özellikle hastane yöneticiliği ve hastane çalışanlarının kurumsal performansı gibi konulara dikkat çekmek için de hazırladığım konuşmamda kalite kavramının önemine değinerek, Kamu Hastaneleri Birliğinin sağlık kurumlarının kalite puanları konusunda gösterdiği hassasiyeti de aktardım. Yapılması gerekenleri mali ve idari kriterler ve tablolar eşliğinde sundum. Kalite algısının ve alınan puanların değerlendirmesini, oldukça yüksek puanlar aldığımız Beyhekim Devlet Hastanesi Kalite puanlarından örneklerle sundum. Konuşmamda özellikle üzerinde durduğum ve sık sıkta vurguladığım diğer bir konu da kurumsal kültür bilinci ve çalışanlara fırsat eşitliğinin sağlanmasıdır. Böylelikle personelin motivasyonu ve kalite düzeyi artacaktır. Bu bilinçle hareket ediyor ve çalışıyoruz. Gelecek yıl ki hedefimiz yapılacak olan bu kongreden çok daha fazla sunum ve birincilik derecesini çıkartmak.  Şehrimiz bunu hak ediyor” dedi.

Sağlık alanında Konya’nın adını daha güzel ve farklı başarılarda duyurmak için çalışmalara devam edeceklerini belirten Beyhekim Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Gökhan Darılmaz açıklamasını “ Konuşmamda Konya Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Sayın Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu Hocamızın üzerinde durduğu ve benimde kongrede ki sunumumda belirttiğim üzere Hasta ve Çalışan Birimi yerine öncelikle Çalışan ve Hasta Birimi kavramının kullanılmasına ve çalışmalarında bu kapsamda yürütülmesi gerektiğine ayırdım. Çünkü hasta memnuniyetin sağlanması ancak çalışanların talep ve beklentilerinin karşılanmasıyla mümkün olacaktır. Yüzü sirke satan biri bal satsa bile kimse almak istemez. Bizler personelimizi mutlu edelim , çalışma ve işine verdiği önem konusunda kendisini destekleyelim ki personelimizin hastalarımıza da aynı tavrı göstermelerini bekleyelim çünkü mutsuz çalışanlarla büyük işler başarılamaz. Bu kapsamda personel memnuniyetini arttıran başta hastane kreşi olmak üzere, sosyal ve kültürel çalışmalara imza attığımızı aktardık. İnanıyorum ki, çalışan dostu hastane unvanını bizlere kazandıran birçok çalışma bu kongre vesilesiyle tüm yurdumuzda uygulamaya konulur ve iş yükü oldukça ağır olan sağlık çalışanlarının talep ve beklentilerinin karşılanmasına vesile olabiliriz” diyerek tamamladı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA