• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyhekimden üç üniversiteye destek
27 Şubat 2013 Çarşamba 11:27

Beyhekim'den üç üniversiteye destek

Beyhekim Devlet Hastanesi bünyesinde çalışan farklı branşlardan üç doktor çeşitli üniversitelerdeki tıp fakültelerini kazanarak akademisyen oldu.
Beyhekim Devlet Hastanesi bünyesinde çalışan farklı branşlardan üç doktor çeşitli üniversitelerdeki tıp fakültelerini kazanarak akademisyen oldu.  Kardiyoloji Doktoru Uzm. Dr. Hatem Arı, Nöroloji Dr. Uzm. Dr. Hasan Hüseyin Kozak ve Dohiliye Doktoru Uzm. Dr. Ömer Akyürek’in ayrılışı sebebiyle veda programı gerçekleştirildi.
Hastane konferans salonunda gerçekleşen programda ilk olarak ayrılan doktorların anısına hazırlanan slayt gösterisi sunuldu.  Ardından Kardiyoloji doktorları adına kürsüye gelen Mehmet Tekinalp, Hatem Arı’nın oldukça disiplinli ve titiz bir insan olduğunu belirterek “Kardiyoloji polikliniğinde birçok güzel hizmeti olan hocamız, yapı itibariyle sert görünebilir. Ama onun sert görünüşü işindeki titizliğinden kaynaklanır. Çok özenir işine ve hastalarına. Aynı zamanda oldukça duygusaldır. Kardiyoloji servisin kuruluş aşamasından bugüne gelmesinde oldukça emeği olan bir insandır. Onun tanınmış ve başarılı bir akademisyen olacağını biliyorum. Kardiyoloji servisi adına hocamıza teşekkür ediyor, akademisyenlik hayatında başarılar diliyorum” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Kardiyoloji Doktoru Hatem Arı’da, gerek söylenen sözler gerekse hazırlanan slaytın kendisini oldukça mutlu ettiğini söyleyerek “Öncelikle bu programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Dış görünüş olarak sert görünebilirim. Ama Mehmet Hoca’mın da belirttiği gibi iş ortamında bu denli ciddi görünmem hassasiyetimde gelir. İsterim ki hastalarımıza en iyiyi en güzeli sunalım. Çalışma felsefesi olarak bunu benimsedim. Bu vesile ile eğer istemeden kalbini kırdığım arkadaşlarım varsa haklarını helal etsinler. Benim hakkım herkese helal olsun” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Nöroloji Dr. Zülal Yeşilbudak ise aralarından ayrılan Uzm. Dr. Hasan Hüseyin Kozak’ın, nöroloji servisinin ve yoğun bakım ünitesinin kurulmasında gösterdiği çabaya değinerek “Hocamızı anlayışıyla, sabrıyla ve çalışkanlığıyla her zaman hatırlayacağız. Kendisi Konya’nın bu alanda yetiştirdiği en önemli insanlardan biridir. İnanıyorum ki akademik olarak yapacağı çalışmalarla hem şehrimize hemde ülkemize büyük hizmetleri olacaktır” dedi.
Nöroloji Dr. Hasan Hüseyin Kozak’ta, vedaların her zaman kendisini üzdüğünü söyleyerek, oldukça duygulandığını ve heyecanlandığını dile getirdi. Beyhekim’in ilk kurulduğu günden itibaren hastanede görev yaptığını belirterek “Hamdolsun Cenab-ı Hak güzel işler yapmayı nasip etti. Büyük başarılar elde ettik. Ben bu süreç içerisinde hastane yöneticimiz Gökhan Darılmaz’a ve tanışıklığım çok eskiye dayanan Arif Kıyak’a teşekkür ediyorum. Tüm başarılar gibi hastanemizde geldiğimiz noktada bir ekip işidir. Yoğun bakım ve servis olarak oldukça büyük bir hasta potansiyeline sahibiz. Ben yoğun bakım ve servis hemşirelerime da teşekkür etmek istiyorum. Burada bulunduğum sürece kimseyi kırmak yada üzmek etmedim. Şahsı menfaatlerim dışındaki menfaatleri düşünerek hareket ettim. Eğer gene de birilerinin kalbini kırmışsam kusura bakmayın. Ben tüm ekibime teşekkür etmek istiyorum” dedi.
Daha sonra Dahiliye doktorları adına kürsüye gelen Uzm. Dr. Hediye Geçit ise, Beyhekim’in ilk tayin olan ve ilk kadrolu doktoru olduğunun altını çizerek, hastanenin kuruluş aşamasından şimdi geldiği sürece kadar yaşanan gelişmelere değindi. Dahiliye Polikliniğine Uzm. Dr. Ömer Akyürek’in  gelmesiyle birlikte, birim olarak yeni bir nefes ve taze bir kan almanın enerjisiyle büyük bir sinerji yakaladıklarını belirten Geçit “Dahiliye bölümü olarak en son aramıza katılan Ömer Bey bizim için taze bir kan oldu. Güler yüzlü , sabırlı  ve çalışkan olmasının yanı sıra  gençliğinin enerjisini de çalışma sistemini yansıttı. Kendisini tebrik ediyorum. Mevlana Üniversitesine geçiyor. Konyamızda kaldığı için memnunuz. Çalışmalarından ötürü hastanemiz adına teşekkür ediyoruz. Geçen yıl Tıp Bayramında servis adına ödül almıştı. O zamanlardan itibaren akademisyen olacağı belliydi. Bu görevinin kendisine, ailesine ve tüm hastalarına hayırlar getirmesini diliyoruz” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Ömer Akyürek ise “ İki yıldır sizlerle birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duydum. İstemeden birilerini üzdüysem şimdiden özür dilerim. Çalışma süresi boyunca gösterdiğiniz arkadaşlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Beraber çalıştığım servis hemşirelerine ve sekreterime de teşekkür ediyorum. Bu güzel övgüler duymak bizleri oldukça mutlu etti” dedi.
Ayrılan doktorların ve birimdeki çalıma arkadaşlarının ardından kürsüye gelen Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Orhan Külahçı’da çalışma hayatında vedaların insanları oldukça etkilediğine değinerek, şu an yaşadığı görüntüleri görünce geçmiş yıllarda yaşadığı ayrılıkları hatırladığını belirtti. Hastanelerdeki, arkadaşlık, kardeşlik, dostluk ve fedakarlığın önemine de değinen Külahçı sözlerini “Başarılı çalışmalar, emek verdiğiniz yerde gönüllerde hoş bir seda, iyi bir anı bırakmak oldukça güzel hislerdir. Bugün burada , hekimliğe ve hastanemize büyük emekleri geçen üç doktorumuz için gerçekleştirilen etkinlikte de bu duygular içerisindeyiz. Ayrılıkları Beyhekim Hastanesi ve bizler için büyük bir kayıp. Ama, ülkemiz için büyük bir kazanç İnşallah onları çok daha güzel günlerde göreceğiz. İnanıyorum ki yaptıkları hizmetler daha da artacak ve daha büyük başarılara imza atacaklar” dedi.
 Son olarak kürsüye gelen Beyhekim Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Gökhan Darılmaz’da Beyhekim Devlet Hastanesi olarak, çok sayıda doktorlarının üniversiteye geçtiğini belirterek “Doktorlarımızın akademisyen olarak ayrılması bizler için oldukça önemli. Bu durum göstermektedir ki, çalıştığımız kadro donanımı ve çalışma azmiyle tıp fakültelerinde görev yapabilecek potansiyele sahibiz.Yaklaşık yüz hekimimizden neredeyse yirmiye yakınını akademisyen olarak uğurladık” dedi.
Akademisyen olarak ayrılan üç doktorun çalışkanlığı kadar karakterlerinin de güzelliğine dikkat çeken Darılmaz konuşmasını “  Bizim ayrılan arkadaşlarımız gerçekten özeldirler. Özellikleri yalnızca iyi insan olmaları değildir. Aynı zamanda oldukça iyi bir hekimdiler. Adam gibi adamlar ve biz onların boşluklarını hep hissedeceğiz. Giden arkadaşları için özellikle belirtmek isterim ki hastaları için gece gündüz çalıştılar. Vatanımız, ülkemiz için çok önemli hizmetlerde bulundular. Kuruluş aşamasında hizmet ettikleri ve servislerini kurdukları Beyhekim ailesinin gönüllerinde ayrı bir yeri olacağına eminim. Onları tanımaktan, onlarla çalışmaktan büyük onur duydum. Her biri bizler için altın değerinde kıymetliydi. Ben onlara meslek hayatlarında başarılı olacağına inanıyorum “ diyerek sürdürdü.
Beyhekim Devlet Hastanesi olarak, adeta bir aile olduklarını vurgulayan Hastane Yöneticisi  Opr. Dr. Gökhan Darılmaz, kaynaşma ve bağlılık duygusuyla hareket ettiklerini ve birçok yere örnek olduklarını belirterek “Biz burada en başta bir varoluş mücadelesi verdik.Üç yıl önce kurulan bir hastane olarak büyük bir azimle çalıştık. Gösterdiğimiz emeğin karşılığını da alıyoruz. Şimdi iş potansiyeli olarak, hekim başına, hemşire başına, sağlık çalışanı başına düşen hasta olarak şehrimizde açık ara birinciyiz” diyerek tamamladı.
Konuşmasının bitiminde vedası düzenlenen üç doktoru için yazdığı şiir okuyan Darılmaz, ayrılan hekimlerine hastane adına plaket verdi. Çeşitli ikramlar eşliğinde sonlandırılan toplantının finalinde ayrılan doktorlarla hatıra fotoğrafı çektirildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA