• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bera otelleri, kalitesini İSO belgeleriyle tescilledi
30 Aralık 2009 Çarşamba 14:40

Bera otelleri, kalitesini İSO belgeleriyle tescilledi

Turizm sektörünün önemli aktörlerinden Bera Otelleri, hizmet kalitesini, çevreye duyarlılığını, çalışanlarına verdiği değeri ve gıda güvenliğini ISO belgeleriyle tescilledi.
Turizm sektörünün önemli aktörlerinden Bera Otelleri, hizmet kalitesini, çevreye duyarlılığını, çalışanlarına verdiği değeri ve gıda güvenliğini ISO belgeleriyle tescilledi. Bera Otelleri'nin almaya hak kazandığı TSE EN ISO belgeleri, Konya merkezdeki otelde düzenlenen bir törenle Bera Otelleri Genel Müdürü Yücel Yavuz'a teslim edildi.

ISO belgelerinin teslimi dolayısıyla düzenlenen törene çok sayıda davetli katıldı. Törende, Bera Otelleri hakkında bilgi veren Genel Müdür Yücel Yavuz, 1999 yılında ilk oteli Konya merkezde açan şirketin otel sayısını yıllar içinde 3'e çıkardığını söyledi.

Yavuz, toplamda 524 oda ve bin 493 yatak kapasitesiyle alternatif konaklama hizmeti sunan Bera Otelleri'nin hizmet kalitesiyle de en üst seviyeye ulaştığını belirtti. 'Üstün hizmet kalitesi her otelde aynı olmalıdır' ilkesiyle turizm sektörüne hzmet vermeye devam ettiklerini söyleyen Genel Müdür Yavuz, "Yüzde 100 misafir memnuniyetini hedeflediğimiz hizmet yürüyüşümüzde, kalitemizi, TSE EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS 18001 İşçi Sağlığı ve Yönetim Sistemi belgeleriyle tescilledik. Daha iyi ve daha kaliteli hizmet konusundaki amaçlarımız ve hedeflerimiz bitmedi, bitmeyecek. Kalite belgelerimizin yanına yenilerini eklemek istiyoruz. Bu amaçla son olarak TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetimi Ele Alma Sistemi belgesi almak için TSE'ye başvuru yaptık." dedi.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil de kurum ve kuruluşların faaliyet alanlarında başarılı olabilmesi ve bunu devam ettirebilmesi için kalite sistemlerini oluşturmaları gerektiğini vurguladı.

"Her kurum ve kuruluşun ayakta kalabilmek amacıyla dünyada gerçekleşen yenilik ve değişime ayak uydurması bir zorunluluktur." diyen Büyükhevacıgil, kalite yönetim sisteminin durağan bir süreç olmadığını, sürekli gelişmeyi esas aldığını kaydetti. Büyükhelvacıgil, Bera Otelleri'nin bu başarısıyla Konya'nın uluslararası hizmet sektöründeki iddiasına katkıda bulunduğunu ve bu tablonun hem Konya, hem Türkiye için gurur verici olduğunu sözlerine ekledi.

TSE ve Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, konuşmaların tamamlanmasından sonra 4 ISO belgesi ve ISO bayraklarını, Bera Otelleri Genel Müdürü Yücel Yavuz'a teslim etti. Tören, Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday'ın yaptığı duayla sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Etyemez: "Mekanı cennet olsun"
  • Konuk: "Hayırlara vesile olmasını temenni ederim"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA