• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beni onlar dövdü dedi ama özür diledi!
17 Mart 2010 Çarşamba 14:10

'Beni onlar dövdü' dedi ama özür diledi!

CHP eski Konya İl Başkanı Musa Akgül, il kongresinde kendisini darbettiğini ön sürdüğü 4 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

CHP eski Konya İl Başkanı Musa Akgül, il kongresinde kendisini darbettiğini ön sürdüğü 4 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.
    

Akgül, Pazar günü CHP Konya İl Kongresi'nde yaşanan olaylarla ilgili Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, Konya'ya 32 kurultay delegesi gözüyle bakıldığını, kongre süreci başladıktan sonra tüzüğün 12. maddesinin hukuka aykırı bir biçimde uygulandığını ve partiye bugüne kadar oy vermeyen 16 kişinin il yönetimine atandığını ileri sürdü.
    

Bunların başındaki il başkanı ve il sekreterinin Ankara'dan görevlendirilerek gönderildiğini belirten Akgül, ''Gönderilen kişiler Genel Başkanımız Deniz Baykal'ın kesin emrine rağmen eş, dost ve partili olmayan birçok kişiyi tüzüğün 12. maddesine göre partiye üye yapmıştır. Parti emekçilerinin hukuku ayaklar altında çiğnenerek yine bu kişilerin çoğunluğu emek hırsızları tarafından delege yazılmışlardır'' dedi.
    

Ahlaka, demokrasiye hukuka aykırı olarak hile ile edinilmiş bir kısım delegelerle genel merkez tarafından gönderilen ve amaç dışında seçim kazanmak için kullanılan yüklü miktarda parayla gerçekleştirildiğini öne sürdüğü seçimin şaibeli olduğunu iddia eden Akgül, şunları kaydetti:''Genel Başkanımız Deniz Baykal'ın bilgisi dışında genel sekreter tarafından gönderilen tüzük bilmez divan başkanının her iki aday tarafından sunulan listelerin tespit aşamasında taraflı tutumu, olayları tetiklemiş ve ateşlemiştir. Zorbalara güç vermiş, saldırma cesareti vermiştir. AK Parti ülkeyi karanlıklara doğru taşırken, onlarla mücadele etmesi gereken kişiler, enerjilerini kendi partililerine harcıyorlar. Bu olaylarda saldırıya uğrayan kişi olarak partimin çeşitli kademelerinde yıllarca görev yaptım. Olayla ilgili 4 kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağım.''
    

Akgül, sarf ettiği ve amacı aşan 'beni döven MHP'liler' sözünden ötürü MHP ve MHP'lilerden özür dilediğini sözlerine ekledi.
    

Geçtiğimiz Pazar günü bir otelde gerçekleştirilen CHP Konya İl Kongresi'nde çıkan olaylarda, CHP eski İl Başkanı Musa Akgül darbedilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA