• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediyelere ne kadar pay ayrılıyor?
27 Temmuz 2011 Çarşamba 11:08

Belediyelere ne kadar pay ayrılıyor?

AK Parti Konya İl Teşkilatının yerel yönetimler ile yaptığı Bölge İstişare Toplantıları sürüyor.

AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın yerel yönetimler ile yaptığı Bölge İstişare Toplantıları sürüyor. Belediyelerin hizmet, proje ve çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantılara AK Parti Konya Milletvekilleri de katılıyor. Akşehir’deki toplantıda konuşan Mustafa Baloğlu; “2009’a kadar belediyelere 5-6 bin TL pay ayrılırdı. Şimdi 27 bin TL oldu. Yani pay 5 kat arttı” dedi.

12 Haziran Genel Seçimleri’ni büyük bir başarıyla geçiren AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın yerel yönetimlerin çalışmalarını yerinde incelemek, planlanan projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlamak ve sorunları çözümü için fikir alışverişi için başlattığı “Yerel Yönetimler Bölge İstişare Toplantıları”na devam ediyor.

İl Teşkilatı Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı’nın koordinesinde yapılan toplantıların bugünkü adresleri Ilgın ve Akşehir’di. Toplantılara AK Parti Konya Milletvekilleri Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ve Dr. Mustafa Baloğlu’nun yanı sıra Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Beyazidi Bestami İnan, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Muhsin Aydın, Fatma Armutçuoğlu, Hülya Gök ve Serhan Güngör de katıldı.

Ilgın, Akşehir, Çeltik, Kadınhanı, Yunak, Sarayönü ve Doğanhisar ilçeleri ile bu ilçelere bağlı belde belediye başkanları, ilçe ve belde başkanları ile yerel yönetimlerden sorumlu ilçe ve belde başkan yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıların bir hayli verimli geçtiğini dile getiren ve toplantıların amacını katılımcılarla paylaşan Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti İl Başkan Yardımcısı Beyazidi Bestami İnan şunları söyledi; “12 Haziran Seçimleri’nden alnımızın akı ile çıktık. Bu başarıda elbette yerel yönetimlerimizin de büyük payı var. Bizler de seçim sonrası belediyelerimizin taleplerini dinlemek ve projelerin hayata geçirilmesine yönelik katkılar için bu toplantıları yapıyoruz. Bu tür toplantılarımız sürecek.”

Baloğlu; “Belediyelere ayrılan pay 2 yılda tam 5 kat arttı”
Akşehir’de düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, 12 Haziran Genel Seçimleri’ne değindi. Halkın tercihini AK Parti’den yana kullanmasının kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren Baloğlu; “Halkımız, ‘ben sizin yaptığınızı onaylıyorum, yaptıklarınızı beğeniyorum, güzel şeyler yapıyorsunuz’ dedi ve bu düşüncesini de sandığa yansıttı. Bu teveccühten dolayı tüm milletimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz sınavlarda dört yanlış bir doğruyu götürür. Maalesef siyasette bir yanlış tüm doğrularınızı da götürebiliyor. Böyle bir meslek içindeyiz. Ancak Allah’a şükür ki AK Parti belediyeciliği açısından çok iyi bir dönem yaşıyoruz. Bu göz ardı edilmemesi gereken bir durum. Belediyeler ayrılan pay konusu mesela; paylar gerçekten çok yüksek. 27 bin TL gibi bir pay ayrıldı bu yıl belediyelerimize. 2009’a kadar 6 ile 7 bin TL’lerin geldiğini biliyoruz. Bu, 5 kat artış demek. Bu moral hizmetlere de yansıyor. Hizmetler açısından da iyi bir dönem yaşadığımızı herkes görüyor. Doğru ve takip edilen projelerin iyi para aldığı bir dönemdeyiz. Elbette sorunlar da var. Örneğin belde belediyelerimizin nüfuslarından dolayı bazı sıkıntıları var. Ancak onların da yakın bir gelecekte çözüleceğine inanıyorum. Bu toplantıların da bu ve daha birçok çok açıdan dolayı verimli geçeceğine inanıyorum. Bu anlamda toplantıları organize eden il teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yerlikaya; “Zor ama güzel bir meslek yapıyorsunuz”
Ilgın’daki Yerel Yönetimler Bölge İstişare Toplantısı’na katılan AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya da belediyeciliğin kolay bir meslek olmadığını, ancak kendilerini seçen millete hizmet etmenin hazzının da tarifsiz olduğunun altını çizdi. Yerlikaya konuşmasının devamında ise şunları dile getirdi; “Belediyecilik çok zor bir meslek. Ancak halka hizmet hakka hizmettir düsturundan hareketle çalışmak da çok güzel bir duygu. Biz sadece seçimden seçime değil her an halkımızın ve belediyelerimizin yanındayız. Kazandırılan yatırımlar ve hizmetler de bunu bize kanıtlıyor. Belediyelerimizin halkımıza yaptığı hizmetlerin de sayesindedir ki genel seçimlerde büyük bir başarı elde ettik. Bu anlamda tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.”

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA