• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediyeler Birliğinin Konya delegeleri belirlendi
28 Nisan 2009 Salı 13:37

Belediyeler Birliği'nin Konya delegeleri belirlendi

Türkiye Belediyeler Birliğinde (TBB) Konyayı temsil edecek birlik üyelerinin seçimi yapıldı.
Türkiye Belediyeler Birliği’nde (TBB) Konya’yı temsil edecek birlik üyelerinin seçimi yapıldı.
 
Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek başkanlığında gerçekleştirilen birlik üyelerinin seçimine Konya’daki belediye başkanları ile belediye meclis üyeleri katıldı.
 
Belediye başkanlarına hitaben bir konuşma yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediyecilikte bir Konya modeli olduğunu ve bunu Konya’daki belediyelerin tamamının oluşturduğunu belirtti. Konya’da çarkın 201 dişlisi olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, “Dişlinin birisi aksadığında şehrimize iyi üretim yapma imkanımız aksamış olur. Hangi belediyemiz olursa olsun iyi çalışmalı ve bu modele katkı yapmalıyız. Sadece bir belediyemizin iyi çalışması Konya modelinin devam ettirilmesine yetmez. 201 belediyenin aynı şekilde çalışması gerekir” dedi.
 
Belediyecilik çalışmalarında şehirdeki herkesi kucaklamak gerektiğine dikkat çeken Başkan Akyürek, “Bir köprülü kavşağı, bir fiziki hizmeti eksik yapalım ama ihtiyaç sahiplerinin yanında mutlaka yer alalım” diye konuştu.
 
Kaynak artırmayan, kendi dinamiklerini harekete geçirmeyen belediye başkanlarının başarılı sayılamayacağını vurgulayan Başkan Akyürek, hükümetin uyguladığı KÖYDES ve BELDES projelerinin belediyelere büyük katkı sağladığını da hatırlattı.
 
Daha sonra, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile merkez ilçe belediye başkanlarının doğal üye oldukları Türkiye Belediyeler Birliği’nin delege seçimleri yapıldı.

Buna göre, Türkiye Belediyeler Birliği’nin Konya’dan seçilen delegeleri şöyle: Belediye Başkanları Asil Delegeler: Bahattin Özdemir, Ali Rıza Koçak, İzzet Taşçı, Abdülkadir Yiğit, Tahir Dinç, Mustafa Baloğlu, Yusuf Bayat, Nusret Akgümüş, Ahmet Demir, Bekir Dalgıç, Mehmet Dığrak. Belediye Başkanları Yedek Delegeler: Mustafa Geçkin, H. Hüseyin Karsavuran, Abdurrahman Bulut, İlyas Kara, Şükrü Tınas, İbrahim Akmaz. Belediye Meclis Üyesi Asil Delegeler: Yusuf Ziya Altınekinli, Faruk Unutur, Muammer Dinler. Belediye Meclis Üyesi Yedek Delegeler: Abdurrahman Bacak, Serhat Yaya.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA