• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediye personeline yönelik yarışma düzenlendi
27 Mart 2013 Çarşamba 13:40

Belediye personeline yönelik yarışma düzenlendi

Konyanın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından belediye personeline yönelik, Kurum İçi Ödüllü Proje Yarışması düzenlendi.
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından belediye personeline yönelik, “Kurum İçi Ödüllü Proje Yarışması” düzenlendi.
Yarışması ile personel faktörünü ön plana çıkartmak istediklerini söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “İnsan kaynaklarının daha etkin ve verimli olarak değerlendirilmesi ve personelimizin girişimci, katılımcı, örnek ve sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet vermesi amacıyla, kurum içi ödüllü proje yarışması düzenledik. Yerel yönetimlerin varlık nedenleri halkın güven ve desteğini sağlayarak katılımcı, demokratik, halkın dilek, istek ve önerilerine dayalı hizmet sunmaktır. Küreselleşme ile birlikte yönetim anlayışları değişmekte ve bu değişim beraberinde yeni değerler ortaya çıkarmaktadır. Bu değerler, vatandaş için ürün kalitesini geliştirme, hizmet, çevrim zamanının ve maliyetlerin azaltılması olarak özetlenebilir. İnsan varlığı bir ülkenin bugün olduğu gibi gelecekte de en değerli sermayesi olacaktır. Akıl ve bilim ışığında bugününden haberdar ve geleceğe umutla bakan, uluslararası çapta, özgüveni yüksek, bilim ve teknolojiyi rehber edinen, kültürel, dini ve tarihi değerlerimizden esinlenen insanımızla, 2023’te de daha yaşanabilir bir Selçuklu için projelerimizi uygulamaya devam edeceğiz” dedi.
Ödüllü proje yarışmasının, kurumsal kapasite çalışmaları kapsamında personele verilen, “Proje Hazırlama Eğitimi” sonuçlarının bir yansıması olduğunu belirten Başkan Uğur İbrahim Altay, bu yarışmanın üniversite öğrencilerine ve STK’lara yönelik farklı uygulamalarının da planlanacağını belirtti.
Başkan Uğur İbrahim Altay, proje yarışmasında “Kültürel ve Sosyal Hayat”, “Yönetim Organizasyon ve Kaynak Yönetimi”, “Çevre Yönetimi kentsel altyapı ile koruma ve kontrol” alanlarının öncelik olarak belirlendiğini ve bu öncelik alanlarında başarılı bulunanlar ile teşvike layık görülen proje sahibi personelin ödüllendirileceğini ifade etti.
Ödüllü Proje Yarışması değerlendirme sonuçlarına göre, üç farklı kategoride başarılı bulunan her bir projeye 5 bin TL, 3 farklı kategoride teşvike layık görülen her bir projeye ise 2 bin TL ödül verilecek.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA