• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediye personeline kalp anlatıldı
09 Haziran 2009 Salı 18:32

Belediye personeline kalp anlatıldı

Selçuklu Belediyesi personeline kalp ve kalp sağlığı anlatıldı.
Özel Sezin Kalp Merkezi, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Tarık Torun, Selçuklu Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen seminerde, kalp ve sağlığı hakkında bilgiler verdi.
 
 Seminerde kalp hastalıkları teşhis, tanı ve tedavi aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda, Dr. Torun sinevizyon eşliğinde katılımcıları bilgilendirdi.
 
 Dr. Torun kalp rahatsızlıklarına artık çok küçük yaştaki çocuklarda bile rastlanıldığına dikkat çekerek, sağlıklı kalabilmenin spor yapmak, sigara içmemek, yemeklere dikkat etmek, düzenli olarak kontrolden geçmek gibi belli başlı yolları olduğunu anlattı.
 
 Kalp hastalıklarının Aterosklerotik Kalp Hastalıkları, Kalp Kapak Hastalıkları, Kalp Yetmezliği, Ritim Bozuklukları, Konjenital Kalp Hastalıkları, Perikard hastalıkları olarak alt gruplarda incelendiğini söyleyen Torun, “Ülkemizde ve dünyada en çok rastlanan ölüm, kalp krizi ölümleridir. En önemli ölüm nedeni olan kalp krizi (miyokard infarktüsü) Aterosklerotik Kalp hastalıklarındandır. Yani, kalbi besleyen damarlardan birinin tıkanması sonucu ortaya çıkar” dedi.
 
 Kalp kapaklarında birçok nedene bağlı olarak daralma veya yetersizlik olabildiğini ifade eden Torun, ileri yaşlarda görülen kalp kapak hastalıklarının en sık nedeninin çocuk yaşta geçirilen romatizmal hastalıklardan kaynaklandığını vurguladı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA