• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediye hazır kıta
11 Kasım 2010 Perşembe 14:13

Belediye hazır kıta

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri için gerekli tedbirlerini tamamladı.KOSKİ, İtfaiye, Zabıta, Çevre, Toplu Ulaşım ve Fen İşleri ekipleri bayram süresince görevlerinin başında olacak.
Konya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'nda vatandaşların herhangi bir sorunla karşılaşmaması için çeşitli tedbirler aldı.

KURBAN KESİM YERLERİNDE HİJYEN SAĞLANACAK

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, hayvan park ve Pazar yeri tesislerini vatandaşların hayvan satış yeri olarak kullanması için ücretsiz olarak açık tutacak. Vatandaşların hijyenik ortamlarda kurbanlık hayvanlarını alıp, kesimlerini yaptırabilmeleri amacıyla satış noktalarında veteriner hekimlerle gerekli kontrol ve denetimler yapılırken; nöbetçi veteriner hekimler kurbanlık hayvan ve bu hayvanların etleri ile ilgili vatandaşların müracaatlarına cevap verecek. Ekipler, kesim yerlerinde oluşacak kurbanlık hayvan atıklarını usulüne uygun olarak bertaraf edip satış ve kesim yerlerinin temizlik ve dezenfeksiyonunu sağlayacak.

KOSKİ ARIZALAR İÇİN HAZIR EKİP BULUNDURACAK


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince su, kanalizasyon ve sayaç arızalarında 24 saat hizmet verecek. Ekipler arızalara anında müdahale edecek. Vatandaşlar; su, kanalizasyon, sayaç ve tatlı su çeşmeleri ile ilgili şikâyetlerini ALO 185'e iletebilecek.

ZABITA 3 AYRI EKİPLE HUZURA KATKI SAĞLAYACAK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da, Kurban Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Zabıta, Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde 24 saat, Mevlana Müzesi alanında 08.00 - 20.00, şehir merkezinde ise 10.00 - 22.00 saatleri arası hizmet verecek. Zabıta ile ilgili şikayetler için 265 01 93 nolu telefon aranabilecek.

ÇEVRE EKİPLERİ ŞEHRİ SÜREKLİ TEMİZ TUTACAK


Tüm mezarlıkların genel temizliğini yaparak vatandaşların daha huzurlu ve güvenli bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için güvenlik tedbirlerini artıran Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, şehir merkezinin temiz kalması için arefe gün akşamdan bayramın son gününe kadar temizlik hizmeti verecek. Ekipler ayrıca, vatandaşların rahat ve sükununu bozacak gürültünün önlenmesi için şehir merkezindeki eğlence mekanlarında denetimlerini sürdürecek.

TOPLU ULAŞIMDA HİZMETLER AKSAMAYACAK


Bayram süresince sorunsuz bir şekilde hizmet verecek olan Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı, vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirleri aldı. Arefe günü Üçler ve Musalla Mezarlığı'nı ziyaret edecek vatandaşlar için Kültürpark Hareket Merkezi'nden ücretsiz servis kaldırılacak.

İTFAİYE 24 SAATTE NÖBETTE


İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait ekipler de, Kurban Bayramı'nda mesaisine 24 saat devam edecek. İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, bayram süresince Aydınlık, Meram, Bosna Hersek ve Karatay Grup Amirlikleri'nde mesai verecek.Vatandaşlar yangın ve benzeri doğal afetlerle ilgili ihbarlarını Alo 110 nolu telefona bildirebiliyor.

FEN İŞLERİ ACİL MÜDAHALEYE HAZIR


Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Acil Müdahale Ekibi de bayram süresince; yol, tretuar, kaldırım, buzlanma ve benzeri sorunlara anında müdahale edecek.

Vatandaşlar, belediye ile ilgili tüm şikayetlerini Alo 181 nolu telefona bildirebilecekler. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA