• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediye Başkanları İMOda buluştu
23 Şubat 2011 Çarşamba 16:29

Belediye Başkanları İMO'da buluştu

İMO Konya Şubesi Tarafından Düzenlenen Toplantıda, Merkez İlçe Belediye Başkanları İle İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Buluştu.

İnşaat Mühendisleri Odası Konya şube binasında tertip edilen toplantıya; Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı katıldı.

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Ali Çınar ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen programda, şube başkanı Ali Çınar; “Şehri yöneten merkez ilçe belediye başkanlarının inşaat mühendisi olması, hem Konya için, hem de meslektaşlarımız olması dolayısıyla şahsım ve odamız adına guru verici önemli bir hadisedir.” dedi.

Merkez ilçe belediye başkanları ile sıkı diyalog içerisinde olduklarını kaydeden başkan Çınar; “Belediye başkanlarımızla, üyelerimiz arasında köprü kurmak için sürekli istişare toplantıları düzenliyoruz. Bu toplantıları şehrimizin yararına olacak biçimde şekillendiriyoruz. Meslektaşımız olan inşaat mühendisi merkez ilçe belediye başkanlarımızın şehrimize hizmet etmeleri bizi gururlandırmakla birlikte daha çok çalışmaya ve şehir adına fayda sağlayacak üretimler yapmaya zorlamaktadır. Bundan da ziyadesiyle memnun olmaktayız” dedi.

Programda İMO yönetim kurulu üyeleri ile birlikte olan, inşaat mühendisi belediye başkanları ise; “Bu konumda bulunurken biliyoruz ki büyük bir camiayı temsil ediyoruz” diyerek, bu büyük camianın meslek örgütü olan İnşaat Mühendisleri Odasının üyesi olduklarını ve bundan da gurur duyduklarını ifade ettiler.  Belediye Başkanları Oda üyeleri olan meslektaşlarının yerel idare yönetimlerinde mutlaka fikirlerinin alınması gerektiğinin kanaatinde olduklarını ifade ettiler. Projelerin birlikte değerlendirilip, bu işte söz sahibi olan meslek odalarının ve meslek kuruluşlarının fikirlerinin çok önemli olduğunun altını çizdiler.

Toplantı daha sonra belediye başkanları ile İMO Konya şubesi yönetim kurulu üyeleri arasında karşılıklı fikir alışverişi ve müzakereler şeklinde devam etti. Toplantıdan dolayı, memnun olduklarını ifade eden Meram, Selçuklu ve Karatay belediye başkanları,  İMO Konya şube başkanı Ali Çınar ve yönetim kurulana teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA