• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bebeğiyle tekrar hayata tutundu
27 Kasım 2012 Salı 16:06

Bebeğiyle tekrar hayata tutundu

Konyada 4 aylık hamile olan Zübeyde Kahraman'ın karnından 4,5 kilogram büyüklüğünde ur çıkarıldı. Gittiği her doktordan olumsuz yanıt alan anne Medicana Hastanesinde bebeğiyle birlikte yaşama bağland
Konya’da 4 aylık hamile olan Zübeyde Kahraman'ın karnından Medicana Hastanesi'nde Prof. Dr. Metin Çapar tarafından gerçekleştirilen riskli bir ameliyatın ardından 4,5 kilogram ur çıkarıldı. Anne karnındaki bebek ise hiçbir zarar görmeden kurtuldu.
İkinci hamileliğini yaşayan ve çıkarılan uru görünce büyük şaşkınlık yaşadığını belirten Kahraman, "Hamile kaldıktan sonra gittiğim doktorlar ur ile birlikte çocuğunda alınması gerektiğini bildirdiler. Ama bebeğimi kaybetmek istemediğim için tedavi aramaya başladık. Geçen süre zarfında karnım sürekli büyüdü. 4 aylık bir sürede 8 aylık hamile kadın görünümüne geldim. Kilo aldığımı düşünüyordum ama yapılan ameliyat sonrası karnımdan 4,5 kilogram ur çıkarıldı. Ayrıca hamileliğimde sonlandırılmadı. Şimdi hem kendim hem de bebeğim çok iyi durumda." dedi.
Medicana Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Metin Çapar da hastanın karnında miyom adı verilen ur tespit ettiklerini ifade etti. Çapar, "Hasta gittiği doktorlarda gebeliği sonlandırmak istemediği için ur'u aldırmak istememiş. Biz de ilerledikçe hem hasta hem de bebek açısından risk oluşturacağı için ur'u almaya karar verdik. Başarılı bir ameliyatın ardından ur'u çıkarttık. Gebeliği ise halen devam ediyor." dedi.
Ameliyatın çok riskli olduğunu ve gebelik sırasında yapılan bu tür ameliyatlarda çok yoğun kanamalar görülebildiğini bildiren Prof. Dr. Çapar, "Çok seri bir şekilde cerrahi müdahale yaparak ameliyatı sonlandırdık. Genellikle gebelikle birlikte miyomlar büyür. Onun için kişinin gebe kalmadan önce miyomları tespit ettirip tedavisini yapması ve aldırması gerekir" diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA