• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BDP Mecliste kalsa ne olur kalmasa ne olur
15 Kasım 2011 Salı 15:05

'BDP Meclis'te kalsa ne olur kalmasa ne olur'

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP ve BDP'yi sert sözlerle eleştirdi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında, Suriye'de Türk Büyükelçiliği'ne yapılan saldırılar ve Türk Bayrağı'nın yakılmak istenmesiyle ilgili olarak Esad yönetimine tepki gösterdi. Erdoğan, Esad'a adıyla seslenerek, ''Tarih boyunca, Ay yıldızlı Türk Bayrağı’na uzanan her el cevabını almıştır. Beşar, sen Türk bayrağına saldıranları bulup gereken cezayı vermek durumundasın'' dedi.
Meclis İdare Amiri Salim Uslu'nun CHP'li Kamer Genç'i kürsüden iterek uzaklaştırmasına da değinen Başbakan, ''Kılıçdaroğlu önce Genel Kurul'u terörize eden şovmen ve küfürbazlara ahlak dersi versin'' dedi. BDP'yi de eleştiren Erdoğan, ''BDP Meclis'te kalsa ne olur, çekilse ne olur'' sözlerini kullandı.
İşte Başbakan'ın konuşmasından satır başları:
"Suç örgütlerine avukatlık yapan, üye olmak için can atan CHP, Meclis Genel Kurulu’nu da terörize etmekten kaçınmıyor. Geçen olan hadise. Çıkıyor Meclis kürsüsünü adeta işgal ediyor. Meclis Başkan vekili kendisini uyarıyor. Çekilmiyor. İdare Amiri’ni göreve çağırıyor. Ondan sonra idare amiri görevini yaparken, ilk oradaki yanlış fiili durum malum milletvekilinden geliyor. Tabiî ki idare amiri de görevinin gereğini yapıyor. Ne oldu? Bunların destek kıtaları var devreye giriyor ve çıkıyor bu genel başkan, milletvekilimizin geçmişteki sendikalarından bahsediyor. Geç bu işleri geç. Siyaset bu kadar basit değil. Geçen dönem parlamentoda senin Türkiye’nin en büyük sendikasının başkanı üyendi. Onun nelere bindiğini, nelere sahip olduğunu işçi dünyası çok iyi bilir. Bu işlerle uğraşma. Ben Mercedes’e binmiyorum, Audi’ye biniyorum. Bununla bu milleti aldatamazsın. Anadolu’da vatandaşlarım diyor ki, “Bunların dediklerine bakmayın. Sür eşeği Niğde’ye”
'TUTUKLULUK SÜRELERİ UZUYORSA SİZİN YÜZÜNÜZDEN'
"Eline diline dursun ya. ne protokolü yapmışız? Hangi protokol yapılmış? Neyin sözünü vermişiz. Tutukluluk süreleri uzuyorsa o da sizin yüzünüzden. Bu zihniyetle devam ettiğiniz sürece bu süreçler kısalmaz. Ana muhalefetin genel başkanı görevini yapan idare amirine hakaret etmeyi bıraksın. Genel kurulu terörize eden kendi partisi içindeki küfürbazlara, önce bir ahlak dersi versin. Muhalefetin millet diye bir derdi olmayabilir. Ama bizim derdimiz. Çözüm üretmeye devam edeceğiz.
'VAN'DA GÖRMEDİĞİMİZ BDP'Yİ TERÖRİST CENAZESİNDE GÖRÜYORUZ'
"Van’da deprem bölgesinde göremediğimiz BDP’yi terörist cenazelerinde görüyoruz. Terörle aralarına mesafe koymak şöyle dursun, teröre aleni destek veren tutum içine girdiler. O kadar ki aileler yeter artık dediği halde, BDP acılı ailelerine dahi baskı uyguluyor. 14-15 yaşında çocuklar kaçırılıyor. Birer ölüm makinesi olarak intihara yollanıyor. Kanlı terör örgütünün yedeğinde siyaset yapanlar bilsinler ki o kan onların da üzerine sıçramaktadır. Terör örgütünün her insanlık dışı eyleminde sıçrayan kan, teröristler kadar artık BDP’nin de eline yüzüne bulaşıyor. BDP’ye bir kez daha çağrı yapıyorum terör örgütüne artık mesafe koyun. Onun vesayetinden çıkın.
'CESARETİNİZ VARSA TERÖR ÖRGÜTÜNE ELEŞTİRİ GETİRİN'
"Bu bir bumerang gibi yarın sizi de bulabilir. Kendi ayaklarınız üzerinde, kendi hür iradenizle siyaset üretin. Eğer kendinizde bu iradeyi göremiyorsanız, Diyarbakır’da terör örgütüne isyan eden o yürekli anne babalardan biraz ders alın. Eğer isyan edemiyorsanız, gidin Doğu’da Güneydoğu’da yeter artık diyen, benim adıma öldürme diyen Kürt kardeşlerimden kahramanlık öğrenin. Cesaretiniz varsa, terör örgütüne ufak bir eleştiri getirin. Terör örgütü mensubu 5 kadın militan örgütten kaçarken yakalanıyor. Bu 5 kadına günlerce işkence yapılıyor ve 5’i de öldürülüyor. Onlarla birlikte kaçan İranlı bir kadının itirafıyla bu katliam bir sene sonra ortaya çıkıyor."
"BDP’liler insanlık adına, barış adına, demokrasi adına bunu sorgulamak yerine, adeta bu cinayetin üzerini örtmek amacıyla kalkıp o kadınların ailelerine taziyeye gidiyor. Yahu nasıl baktınız o annelerin yüzüne, gözüne? Hangi yüzle taziyeye gittiniz? Örgütün yalanını onlara nasıl izah ettiniz? O 5 kadının infazını neden sorgulayamıyorsunuz? Sizi bu kadar mı korkuttular? Kendi hür iradenizle siyaset yapamayacak kadar korkak mısınız?"
"KCK operasyonları için dediklerimden rahatsız olmuştur. Ne diyecektim? İyi mi yaptınız diyecektim? Siz bu iktidarı devletin içinde bir devlet yapılanmasını öveceksiniz, alkışlayacaksınız? Niçin hükümet niçin devlet çözüm üretmiyor diye bizleri eleştireceksiniz. Biz kalkıp da devletin içinde devlet yapılanmasını ortaya koyarsak rahatsız olacaksınız."
'BDP MECLİS'TE KALSA NE OLUR, ÇEKİLSE NE OLUR'
"Dağdan emir alıp Meclis’ten çekilmeyi düşünenler kalsalar ne olur? Çekilseler ne olur? Onlar olmasa da Meclis çalışmaya devam eder. Neymiş Diyarbakır’da parlamentoları varmış. Böyle saçmalık olur mu? Bu ülkede bizler sizlere asla böyle bir yapılanmanın müsaadesini vermeyiz
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA