• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BBP Genel Başkanı Destici Konyada
03 Ağustos 2011 Çarşamba 21:30

BBP Genel Başkanı Destici Konya'da

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, YAŞ öncesi yaşanan istifaları Türkiye adına olumlu bulduğunu belirterek, yargının Türkiye'de herkese dokunabilmesi gerektiğini ve suç...
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, YAŞ öncesi yaşanan istifaları Türkiye adına olumlu bulduğunu belirterek, yargının Türkiye'de herkese dokunabilmesi gerektiğini ve suç işleyenlerin kim olursa olsun cezalandırılmasının şart olduğunu söyledi.
 
BBP Genel Başkanı Destici, partisinin Konya İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, yaşanan terör olaylarını değerlendirdi. Destici, "Maalesef Türkiye 27 yıldır bu terörü kendi başına bela olmaktan, Türkiye'ye verdiği zararlardan ve bünyemizden bir türlü çıkaramadık. Bugünkü geldiğimiz noktada çok açık ve net olarak söylüyoruz; terör hala devam ediyorsa, hala bugün kucağımıza gül demeti gibi şehitler veriliyorsa, bu ülkenin insanlarının 500 milyar doları, bir nevi geleceği heba edilmişse, bu 1200 yıllık kardeşliğe kurşun sıkmaya hala bu bölücü teröristler devam ediyorsa ve en önemlisi bizden yardım bekleyen yüzünü bize dönmüş mazlum milletlere, Türk İslam coğrafyasındaki bu zulüm altındaki kardeşlerimize yardım eli uzatamıyorsak bunun vebali 27 yıldır bu ülkeyi yöneten siyasetçiler ve sivil ve askeri bürokrasinin omuzlarındadır.
 
Siz dünyanın sayı olarak 5. büyük ordusu olacaksınız, modernizasyon anlamında 7. büyük ordusu olacaksınız ve 27 yıldır bugün 3-5 bin çapulcu dediğimiz bu terör örgütünü
büyük Türk milletinin başına bela olmaktan bir türlü kurtaramayacaksınız, def edemeyeceksiniz, bunu anlamakta zorluk çekiyoruz" dedi.
 
YAŞ öncesi yaşanan istifaları da değerlendiren Destici, "Yaşanan istifaları Türkiye adına olumlu buluyorum. Ben bu istifaları YAŞ görüşmeleri sırasında bekliyordum. YAŞ görüşmeleri öncesi bu istifalar, erken emekliye ayrılma talepleri geldi. Bunun da sebebi çok açık zaten. 3 kuvvet komutanımız zaten YAŞ sonrası emekliye ayrılacaklardı. Onlar bunu biraz erkene aldılar. Bunu hükümete bir rest şeklinde kullandılar. Genelkurmay Başkanının istifa nedeni olarak ortaya koyduğu şeyler beni tatmin etmiş değil.
 
Bunun milletimizi de tatmin ettiğini düşünmüyorum. Birincisi yargı, hukuk herkese dokunabilmeli. Uzun tutukluluk süreleri bir problem. Bu zaten Türkiye'nin gündeminde. Adalet Bakanı ile yaptığımız görüşmede bu da gündeme geldi. Bununla ilgili hükümetin bir düzenleme yaptığı bilgisi verildi. Ama ne olursa olsun ülkedeki kanunlar herkes için geçerlidir. Ve herkese dokunabilmelidir. Herkes hukuk önünde eğer bir suç işlemişse, yasadışı bir şey yapmışsa bunun cezasını da mutlaka görmelidir" şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA