• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bayramlar hoşgörü ve paylaşmaktır
25 Kasım 2009 Çarşamba 16:28

Bayramlar hoşgörü ve paylaşmaktır

Recep Konuk, İslam aleminin bayramını kutladı ve Öfkenin yerine hoşgörüyü, fukaralığın yerine yardımlaşmayı, yokluğun yerine

Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, İslam aleminin bayramını kutladı ve “Öfkenin yerine hoşgörüyü, fukaralığın yerine yardımlaşmayı, yokluğun yerine paylaşmayı, kavganın yerine dayanışmayı hakim kıldığımızda hem ülkemiz, hem içinde bulunduğumuz coğrafyamız herkes için daha yaşanır olacaktır” dedi.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Bizim medeniyetimizde bayramlar yardımlaşma, paylaşma, dayanışma, hoşgörü ve dostluk ikliminin tüm sosyal hayata egemen olduğu günlerdir” diyerek mesajında şunları söyledi;

“Bu mübarek günlerin birleştirdiği bütün Müslümanlar yardımlaşma, paylaşma, dayanışma, hoşgörü ve dostluk ikliminin sıcaklığının; elle vererek, dille söyleyerek ve kalben inanarak yakın çevrelerinden ve yaşadıkları coğrafyadan başlayarak tüm insanlığa yayılmasına vesile olurlar.

Bize düşen bu bayramda bu değerlerimize biraz daha fazla sahip çıkmak, yakın çevremizden başlayarak bayram havasının herkes tarafından teneffüs edilmesini sağlamaktır. Bu seneki bayram belki ekonomik sebeplerle veya başka nedenlerle yakın çevremizde veya ülkemizdeki birçok evde maalesef gönül huzuruyla kutlanamayacak. O evler maddi imkanları elvermediği için kurban vecibesini yerine getirememenin, çocuklarını gönüllerince giydirememenin hüznünü yaşayacaklar. Sorumlusu olmadıkları ekonomik koşulların bedelini ilk önce ve bu bayramda da çiftçi, köylü, işçi, dar gelirli ve onların aileleri, çocukları ödeyecek. O evlerde bayram sevinci ve coşkusunun içinde hüzün de olacak. Elbette bu bayramda da milletimizin zaten hasleti olan yardımlaşma, dayanışma, paylaşma ve hoşgörü duygularının bayramların ruhuna uygun olarak tezahürüyle, milyonlarca evdeki, işsizliğin, yoksulluğun, çaresizliğin verdiği hüzün unutturulacak, o milyonlar da bayram coşkusuna ortak olacaktır.

Ancak, yoksula ve ihtiyaç sahibine yardım etmekten kimsenin imtina etmediği ülkemizde, bizim gönlümüzden geçen; bu yardımlara ihtiyaç duyacak hiç kimsenin kalmamasıdır. Bizim ülkemizin bu coğrafyanın ve dünyanın en zengin, en müreffeh milleti olmasıdır.

Biz ısrarla ve inançla; üreten ve üreterek zenginleşen, zenginliği adaletli bir şekilde paylaşan, hiçbir hanesinde yoksulluk ve çaresizlik yüzünden çocukların boynunun bükülmediği, hiçbir babanın-annenin işsiz kalmadığı kakınmış ve müreffeh bir Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz.

Bu duygularla her köşesinde ve her evinde bayramların bayram gibi yaşandığı bir Türkiye temennisiyle tüm üyelerimizin, bütün çiftçilerimizin, hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslâm dünyasının mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, bu güzel günlerin hayırlara vesile olmasını dilerim.”

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA