• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baykala dön Sava istifa çağrısı!
17 Mayıs 2010 Pazartesi 17:29

Baykal'a 'dön' Sav'a istifa çağrısı!

CHP MYK toplantısı sona erdi MYK'dan çıkan en önemli kararlardan biri Baykal'a 'dön' çağrısı olurken Önder Sav'a ise süpriz şekilde 'istifa et' çağrısı yapıldı.
CHP MYK toplantısı sona erdi MYK'dan çıkan en önemli kararlardan biri Baykal'a 'dön' çağrısı olurken Önder Sav'a ise süpriz şekilde 'istifa et' çağrısı yapıldı.

CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek, ''Genel Başkanımız Deniz Baykal'ın engin deneyim ve birikimlerine içinde bulunduğumuz aşamada büyük ihtiyaç bulunmaktadır. Bu düşüncelerle kendisinin 22-23 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılacak Kurultay'da yeniden genel başkanlığa getirilmesinin ülkemizin ve partimizin geleceği açısından vazgeçilmez bir zorunluluk olduğuna inanıyoruz'' dedi.
 
CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek, ''Merkez Yönetim Kurulu'nda önemli bir görevi olan Sayın Genel Sekreter'in (Önder Sav), Kurul üyelerine danışmadan ve Kurulun geri kalanının üyelerinin tümünün görüşüne aykırı biçimde bu konuda görüş açıklamış olması nedeniyle kendisini bu görevden çekilmeye davet ediyoruz'' dedi.
 
CHP Sözcüsü ve Genel Saymanı Mustafa Özyürek, ''Genel Başkanımız Deniz Baykal'ın engin deneyim ve birikimlerine içinde bulunduğumuz aşamada büyük ihtiyaç bulunmaktadır. Bu düşüncelerle kendisinin 22-23 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılacak Kurultay'da yeniden Genel Başkanlığa getirilmesinin ülkemizin ve partimizin geleceği açısından vazgeçilmez bir zorunluluk olduğuna inanıyoruz'' dedi.
 
Özyürek, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, siyasi yaşamı boyunca mücadele eden Deniz Baykal'ın engin deneyim ve birikimlerine içinde bulunulan bu aşamada büyük ihtiyaç bulunduğunu ifade etti.
Özyürek, ''Bu düşüncelerle kendisinin 22-23 mayıs 2010 tarihlerinde yapılacak kurultay'da yeniden genel başkanlığa getirilmesinin ülkemizin ve partimizin geleceği açısından vazgeçilmez bur zorunluluk olduğuna inanıyoruz. Kurultayda bütün partililerimizi bu bilinçle hareket etmeye davet ediyoruz'' dedi.
 
Mustafa Özyürek, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'a ilişkin de ''Merkez Yönetim Kurulu'nda önemli bir görevi olan Sayın Genel Sekreter'in, Kurul üyelerine danışmadan ve Kurulun geri kalan üyelerinin tümünün görüşüne aykırı biçimde bu konuda görüş açıklamış olması nedeniyle kendisini bu görevden çekilmeye davet ediyoruz'' diye konuştu.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA