• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baştürk:Siyasette güveni ön planda tutuyoruz
08 Nisan 2011 Cuma 15:31

Baştürk:'Siyasette güveni ön planda tutuyoruz'

Ak Parti Selçuklu Gençlik Kolları Yönetimi, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğayı makamında ziyaret ederek, görüş alış verişinde bulundu.

Ak Parti Selçuklu Gençlik Kolları Yönetimi, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa’yı makamında ziyaret ederek, görüş alış verişinde bulundu.

Ak Parti Selçuklu Gençlik Kolları Başkanı Rafet Baştürk ve tüm yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette Başkan Rafet Baştürk, siyasette güvenin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, bu güveni kazanabilmek için de tecrübeli büyüklerin bilgisine ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

Rafet Baştürk, “Ak Parti Selçuklu Gençlik Kolları olarak her zaman, her yerde, millet için, Konya için ne doğru ise onu yapmaya çalıştık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Hizmetlerimizi gerçekleştirirken, halkımızın güvenini hep ön planda tuttuk. Siyasette güvenin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bize oy veren, bize güvenen vatandaşlarımızın sırtımıza yüklediği ağır yükün farkındayız ve bu güvene layık olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Siyaset yolunun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu da biliyoruz. Bu yolda yürürken, değerli büyüklerimizin, tecrübeli abilerimizin bilgileri, görüşleri yolumuzu aydınlatarak daha emin adımlarla yolumuza devam etmemizi sağlıyor. Tecrübe ve liyakat sadece siyasette değil, hayatın her döneminde başarılı olmanın temel şartıdır. Cihan tarihinde uzun ömürlü büyük devletler kurmuş ve yönetmiş olan milletimiz, bu sebepten büyüklere karşı saygıyı, vazgeçilmez ahlaki bir prensip olarak kabul eder” dedi.

Ayrıca Başkan Rafet Baştürk, Ak Parti Selçuklu Gençlik Kolları olarak 12 Haziran seçimlerinden sonra Konya için önemli ve farklı projelere imza atacaklarını da kaydetti.

İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gençlerin siyasette çok önemli olduğunu söyledi.

İnsanları sevmenin, onlara hizmet etmenin çok ulvi bir görev olduğuna dikkat çeken Buğa, “Ben hizmette ekonominin yönetimindeyim, siz ise yönetimin yönetiminde yer alıyorsunuz. Önemli olan her ne şekilde olursa olsun Allah rızası için hizmet yapmaktır. Hizmette güvenin önemi çok büyüktür. Güven olmadan, itibar olmaz. Aranızda güvene değer verin. Duygularınızın esiri olmayın. Her meslek bir duyguya dayanır. Her mesleğin bir duygusu vardır. Kim duygularının yönetimine girerse hastalanır. Elinizden geldiğince bilgilerinizi paylaşın. Unutmayın ki bilgiyi paylaşanlar, sırrı ise saklayanlar gelişir. Aranızda fitne ve fesata izin vermeyin. Birbirinize güvenin ve daha da gelişin. Allah emeklerinizi hiçbir zaman boşa çıkarmasın” diye konuştu.

Ayrıca kendisinin de gençlik yıllarında siyasetin içinde yer aldığını kaydeden Buğa, siyasetin zor fakat zevkli bir hizmet dalı olduğunu da sözlerine ekledi.

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA