• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baskette de Torku Konyaspor konuşulacak
08 Eylül 2014 Pazartesi 17:36

Baskette de Torku Konyaspor konuşulacak

Torku Selçuk Üniversitesi Basketbol Takımı ismini Torku Konyaspor olarak değiştirdi.
Torku Konyaspor Basketbol Takımı isim ve renk değişikliği konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi. TSYD Konya Şubesi Lokali’nde düzenlenen toplantıya Torku Konyaspor Basketbol Takımı Başkanı Hakan Faydasıçok ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. 5 Eylül Cuma günü gerçekleştirilen olağanüstü genel kongrede takımın isminin Torku Konyaspor Basketbol Kulübü, renklerinin ise yeşil beyaz olarak değiştirildiğini söyleyerek açıklamalarına başlayan Başkan Hakan Faydasıçok, “Sezon başından itibaren gerçekleştirdiğimiz her türlü ziyaretlerde Selçuk Üniversitesi ismini taşımamız yönüyle bu takımın Konya’ya mal olmuş bir takım olduğunu hep belirttik. Fakat ziyaretlerde genelde aldığımız görüşler isminin Selçuk Üniversitesi’ni taşıması maalesef Konya’ya ait bir takım olmadığı kanaatini bizlere getirdi. Bu tespit üzerine yönetim kurulu arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılarda isminin Konya’ya mal olacak bir isimle değiştirilmesi kararını aldık” dedi.
 
“KONYASPOR FUTBOL KULÜBÜ’YLE BAĞLANTIMIZ YOK”
 
Yeni isim konusunda birçok görüşün ortaya çıktığını ifade eden Faydasıçok, “Son olarak Konyaspor başkanı Ahmet Şan ile yaptığımız görüşmede isminin Konyaspor olması konusunda herhangi bir problem olmayacağını, bu ismi bizim de layıkıyla taşıyacağımızı beyan etti. Bu yaptığımız ikili görüşme sonrası ismimizin Torku Konyaspor Basketbol Kulübü olmasına karar verdik. Burada Konyaspor Futbol Takımıyla aynı çatı altında birlikte hareket edecek gibi bir algı oluştu. Onu tekrar belirtelim. Bizim kulübümüzün Konyaspor Futbol Kulübü’yle herhangi bir organik bağı yoktur. Sadece ismini Konyaspor olarak değiştirmiştir. Konyaspor Futbol Kulübü’nün de, Konyaspor Basketbol Kulübü’nün de ayrı bir yönetimi vardır. İsmimizin Konyaspor olmasıyla beraber gerekli tüm alt yapı çalışmalarımızı tamamladık” dedi.
 
MAÇLAR SELÇUKLU KONGRE MERKEZİ’NDE OYNANACAK
 
Bundan sonra maçlarını Selçuklu Belediyesi Kongre Merkezi’nde oynayacaklarını söyleyen Hakan Faydasıçok, “Belki birkaç büyük maçımızı yeni yapılan 10 bin kişilik spor salonunda oynayabiliriz. Ancak diğer karşılaşmalarımızı Selçuklu Belediyesi Kongre Merkezi’nde oynayacağız. Kombine kartlarımız basılmaya başlanmıştı. Fakat bu süreçten sonra durdurduk. Onunla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.  Tahminen 10-15 gün içerisinde tekrar kombine satışlarına başlayacağız. Logo çalışmalarımızı da tamamladık” dedi.
 
YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ
 
Torku Konyaspor Basketbol Kulübü’nün yeni yönetim kurulunda şu isimler bulunuyor;
 
Hakan Faydasıçok (Başkan), Targun Polat (2.Başkan), Gökhan Çelik (Başkan Yardımcısı), Kerem Öten, Ahmet Sertok, Sami Pirinç, Ali Arıkoğlu, Mehmet İngör, Mevlüt Oral, Hakkı Polat, Fuat Tuza, Cihan Ağaoğlu, Tunahan Turhan, Mehmet Ali Görgülü, Ali Yenisar, Murat Ünlü, Osman Başaran, Mehmet Yaman, Nazmi Güvenek, Ömer Demirhan, Ümit Uçar, Emre Erdiren, Kerim Selek, Bahadır Dilek, Mehmet Ali Uslu.
 
Kaynak: Yeni Haber / Hüseyin Koyuncuoğlu
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA