• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkanların 23 Nisan mesajı
22 Nisan 2012 Pazar 10:51

Başkanların 23 Nisan mesajı

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm çocukların bayramını kutladı.
Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm çocukların bayramını kutladı.
 
Başkan Kalaycı'nın mesajı;
 ''Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşu, milletimizin sadece vatan topraklarını işgalden kurtarma ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalama azminin değil, aynı zamanda ülkenin yönetim biçimi ile ilgili kararlılığının da anlamlı bir ifadesidir. Bu iradenin temel dayanağı ise milli egemenlik düşüncesidir. Bugünün çocuklara bir bayram olarak armağan edilmesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin, çocukların ve gençlerin omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. Çocuklarımız, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarıdır. Bu bakımdan onların sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmesi en büyük arzumuzdur. Hedefimiz onları özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişim potansiyelinin kaynağı olacaklardır. Ülkemiz şimdi olduğu gibi gelecekte de güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna çocuklarımızın omuzlarında yükselerek ulaşacaktır.'' TRT tarafından bu yıl Konya'da düzenlenen 34. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'nin coşkulu bir şekilde geçtiğini hatırlatan Kalaycı, "Dünyanın 42 farklı ülkesinden gelen çocukları Konya'da en güzel şekilde ağırlamaya gayret gösterdik. Umut ediyorum ki bu çocuklar, ülkelerine döndüklerinde Türkiye'nin gönüllü kültür elçisi olacaklar" dedi.
 
Başkan Hançerli'nin mesajı;
"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 92. yılını kutluyoruz. Bu sene Konya’mız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha coşkulu bir şekilde kutluyor. Konya’mıza 42 ülkeden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için çocuklar geldi. 42 ülkeden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için gelen çocuklar bizim misafirlerimiz. Onlara layık olabilmek adına elimizden gelen her şeyi yapmanın gayreti içerisindeyiz.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 1920’den bugüne Türkiye Cumhuriyeti daha sağlam temeller üzerinde durmaktadır. Çocuklarımıza atfedilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum, kutluyorum."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA